Samas, olgu mistahes töö, meil kõigil on pikal ametiajal võimalik areneda. Kasvõi sisemiselt. Toomas Hendrik Ilves tahtiski teha Eesti suuremaks, just sisuliselt. Kas õnnestus?

Statistika kogus – Margus Järv,

nopped kõnedest – Krister Paris,

säutsud ja lipsuteadus – Madis Aesma,

muusikasündmused - Linda-Riin Võeras,

toimetasid– Kerttu Pass, Maarja Pakats,

Ester Vaitmaa,

kujundus – Liisi Viskus, Alari Heinsoo, Heleri Kuris, Mart Nigola.

Võimalik, et president Ilvese panust Eesti riigile oskamegi hinnata alles mõne aja pärast, siis kui tõmblev ja omakasupüüdlik päevapoliitika on suurte idanema ning kasvama läinud ideede küljest maha pudenenud. Andkem aega.

Kuid praegu on aeg öelda Toomas Hendrik Ilvesele aitäh tehtud töö eest! Panime kokku ülevaate tema kümnest ametiaastast: millised olid tema kõige olulisemad seisukohad, tähtsamad külalised? Millised olid kaugeimad reisid? Tähtsaimad külalised? Eks elasime neil aastatel kaasa ka presidendi eraelule. Kaevasime arhiivist välja vanemad ja uuemad fotod ja videod, koostasime graafilise materjali kõikidest tema visiitidest, kõnedest.

Kasutatud on Ekspress Meedia fotoarhiivi ja Delfi TV videoarhiivi, president.ee kodulehekülge ja muid materjale. Autor konsulteeris loo koostamisel ajakirjanik Argo Ideoni ning paljude teiste toimetuse inimestega.

Alustame aga kerge Forte testiga: kas aimad, kuidas Ilves otsustab? On tähele pandud, et riigivisiidil Lätti võib näha nende riigi lipuvärvides kikilipsu. Kui Obama külastab Eestit aastal 2013, postitab Ilves veidi hiljem Facebooki: "Nädala kikilips: Kohtumisel president Barack Obamaga kandsin Columbia ülikooli sümboolikaga kikilipsu. Oleme mõlemad selle ülikooli vilistlased."