Edukate meelelahutajate TOPis teisel kohal maandunud Tuuli Roosma (43) meelest on kõige olulisem näha väärtust mujal kui raha eest saadavates asjades. Tuuli arvates elab inimene orjuses niipea, kui ta hakkab ihalema asju, mis on tema jaoks veidi liiga kallid. Pealegi ilmuvad alati välja veel paremad asjad, mis kiusatust tekitavad!
„Kui on võimalik, hoia alati vähemalt kolme kuu elamisraha varuks!“ soovitab Tuuli. „See kaitseb sind ootamatuste eest ning annab vajaliku enesekindluse. Proovi hoiduda laenu võtmast ja jäta ostmata uus käekott või uhkem auto. Ära mine nädalasele puhkusereisile, kui see kulutab ära su „iseseisvuse raha“!“

Ole oma alal väga hea!


Soovitusi on aastaid iseendale tööandjaks olnud Roosmal veel. Ta ütleb, et üks hea elu tugisambaid on oma tegutsemisvaldkonna hea tundmine ning selles professionaalne olemine. Siis kasvab ka enesekindlus ja julgus küsida väärilist tasu.
„Eriti peaksid majanduslikule sõltumatusele mõtlema tüdrukud. Me võime küll mõelda, et elame võrdsete võimaluste maailmas, aga naistele makstakse ikka vähem palka, naised on vähem enesekindlad ning naised võivad emaks saades kaotada kogu oma iseseisvuse. Ning kogu hoolduskoormus laste ja vanemate eest on ja jääb ilmselt veel pikaks ajaks naiste õlule,“ räägib Tuuli.

Enda tööaastate jooksul on ta näinud palju naiste tagasihoidlikkust stiilis „ah, mis nüüd mina“. Ja tema meelest kuulavad naised liiga palju, mida teised neist arvavad.
„Kas on meie vanemad meid väärtusetuks pidanud või õpetaja peab lootusetuks ja kaaslased lolliks,“ arutleb Tuuli. „Mingid suvalised poetatud kommentaarid jäävad pikaks ajaks segama. Poisid kuulevad kasvamise jooksul neid etteheiteid kindlasti rohkemgi, aga neil on ilmselt parem oskus lasta jutt ühest kõrvast sisse ja teisest välja.“