Lausa lust ja rõõm on kirjutada ravimtaimedest, sest nad kõik on üht- või teistmoodi võrratud – silmale ilusad vaadata ja tagatipuks veel ka kasulikud.

Meie väike Eestimaa on ravimtaimi pungil täis, tasub ainult suurelt teelt kõrvale põigata. Igal metsalagendikul või kraavikaldal näed taimi, mis on end värvikirevalt ehtinud ning nagu kutsuks sind: tule, saame tuttavaks, ma tahan sind aidata! Loodan, et saate selle raamatu abil sõbraks nii mõnegi taimega, mida te siiani ei tundnud.

Panin selle väikese teejuhi ravimtaimemaailma kokku n-ö kõige-kõige kasulikumatest taimedest, sest kõikidest neist ühes raamatus rääkima ei mahu. Ja siinsetegi taimede kohta jääb palju esile toomata, kas või nende maitseomadused, kasutamine köögis ning mõnda muudki põnevat.

Käime selle imepärase maastiku üheskoos läbi ja rõõmustame Looja loomingu üle, mis on lõpmatult ilus, kasulik ja turvaline. Saame kinnitust, et mets ja aed on parandajad nii füüsilise vormi turgutajana kui ka hingelise toe andjana.

Vaadake loodust alati lahtiste silmadega ja veendute, et igas taimes on oma võlu, ükski neist pole kasutu ega kahjulik. Omalt poolt loodusele armastust ja hoolt andes saate tagasi palju rohkem, kui oskate aimata.