Autsaiderist taas liidrite sekka

Veel aasta tagasi balansseeris Yana Toom koos kahe „õe“ – Olga Ivanova ja Oudekki Loonega – Keskerakonnast lahkumise serval. Paljud tema austajad ja valijad olid valmis, et Toom lahkub tsentristide hulgast ja loob oma partei. Kuid läks teisiti, europarlamendi liige jäi keskerakondlaste kampa, ning tugevdas sellega mitte ainult erakonna juhi Jüri Ratase, vaid ka enda positsioone – parteilise toetuseta oleks ilmselt keerulisem jõuda 2019. aastal taas Euroopa Parlamenti. Kui aga meenutada, kuidas Toom 2014. aasta valimistel võitis, ei saa siiski väita, et partei teda aitas.

„Tegelikult pean oma mandaadi eest europarlamendis tänama eelkõige Tallinna linnavolikogu liiget ja ansambli „Zlatõje gorõ“ juhti Igor Jermakovi. Just tema ütles mulle: „Me otsustasime, et sa pead kandideerima”, ” meentab Toom. „Ma küsisin: kellega te nõu pidasite? Ja mis te arvate, mida Jermakov vastas? „Kuidas kellega? Oma ansambli liikmetega... Ja mõne töökaaslasega”,” jätkab Toom. „„Meie aitame!” Ja ta ütles seda nii veenvalt, et mu kunagine plaan saada mõneteistkümne aasta pärast europarlamenti, hakkas näima ... tuhmina. Otsus kandideerida küpses kiiresti.”

Täna algas Delfi, Eesti Päevalehe, LP ja Maalehe iga-aastane ühisprojekt "Eesti Mõjukad 2018". Vaata täna avaldatud ühiskonnategelaste ja venelaste mõjukate tabeleid!