Ann-Marii Nergi
Ärilehe juhataja
Tere on pea 50 miljonilisest võlast tasunud kolm miljonit. Juht kinnitab: piimatootjad on oma raha kätte saanud
Tere AS tasus esimesed maksed vastavalt saneerimiskavale, milleks kujunes üle kolme miljoni euro. Nõuete maht kokku moodustab üle 47 miljoni euro, suurimaks võlausaldajaks on omanikfirma Maag, kes võlad kokku ostis. Ettevõtete juht Ülo Kivine kinnitas - kõik piimatootjad on oma raha kätte saanud ja nendega on võlad klatitud.
Loe edasi
Kaido Padar: riigifirmade nõukogude liikmete valimiseks pole kellelegi poliitilisi suuniseid antud
Varem riikliku parvlaevaäri käima tõmmanud Padar (48), kes nüüd juhib investeerimisfirmat Eesti Talleks, ütleb intervjuus, et riigifirmade nõukogusid mehitava nimetamiskomitee juhina ei saa ta endale (poliitilist) susserdamist lubada. Ainuüksi sellepärast, et tal on vaja veel kümmekond aastat tööjõuturul konkurentsis püsida.
Loe edasi
Soomlasest tippjuht: USA-le ja Hiinale järgijõudmiseks peaksime rääkima hoopis 6-päevasest töönädalast
Hiina telekomihiiu Huawei küberturvalisuse, privaatsuse ja avalike suhete asepresident, pikalt tippjuhina Nokias töötanud Mika Lauhde ütleb otse - aina paisuv tüli Hiina ja USA vahel ei ole kuidagi seotud tehhnoloogiaga, vaid on puhtpoliitiline. Ning ka Eestil tuleb siin teha oma (poliitilised) valikud. Ja nendib, et kui Trump võidab ka teise ametiaja, lähevad asjad veel keerulisemaks!
Loe edasi
Isamaa juhtpoliitikud presidendi otsusest: üllatust siin polnud, Kaljulaid ei saanudki teisiti käituda
Nii Isamaa erakonna juht Helir-Valdor Seeder kui fraktsiooni esimees Priit Sibul ütlesid Ärilehele, et presidendi seisukoht pensionireformi seadus tagasi lükata oli ootuspärane. Nad mõlemad viitasid ka asjaolule, et Kersti Kaljulaid oli ise peaministri majandusnõunik kui kohustusliku kogumispensioni süsteem 2000ndatel loodi ja nüüd ta ei saagi olla muud, kui olemasoleva süsteemi toetaja ja reformi vastane.
Loe edasi
VAATA JÄRELE | Balti peaministrid annavad aru: mis saab Rail Balticust edasi? Ratas: minu usk, et kolm riiki peavad projekti oluliseks, on tugev
Täna toimuva Balti peaministrite kohtumise tähtsaimaks teemaks on Rail Balticu - kuidas lahendada suurprojekti ehitamisega kolme Balti riigi vahel tekkinud ummikseis? Pressikonverentsil andsid valitsusjuhid aru, kuidas probleemid kavatsetakse lahendada.
Loe edasi
Euroapteegi juht: apteegireform on täielikult liiva jooksnud. Jõustumas on seadus, mida ei taha ei meie ega riik
Euroapteek teatas, et lahkub ketiapteeke koondavast Eesti Apteekide Ühendusest ja "lõpetab osaluse apteegireformi poliitilises protsessis". Apteekide ühendus on apteegireformile vastuseisev liit, mis korraldas detsembris ka apteekide sulgemisaktsiooni.
Loe edasi
ÜLEVAADE | Palju siis ikkagi maksavad kurikuulsad Kalamaja korterid, mis Viljar Arakase jahmatama panevad?
„See, mis hinnaga Kalamajas kortereid müüakse - mul kukub selle peale suu lahti," ütles Viljar Arakas nädalavahetusel toimunud investeerimiskonverentsil. Mis need siis õigupoolest maksavad?
Loe edasi
Kopli mööblitootja koondab üle 200 inimese ning kolib töö Leetu ja Poola: mujal nii karme seadusi pole
Tallinnas Koplis 25 aastat tegutsenud mööblitootja Fleming pakib Eestis asjad kokku ja jaotab tööd oma teiste tootmisüksuste vahel Leedus, Poolas ja Ukrainas. Tehase juht nendib, et põhjuseks on ikka ja jälle töötajate puudus. Välistöötajate palkamine ei tasu end aga liiga karmi seaduse tõttu ära.
Loe edasi
Maksuamet arvutas kokku välistööjõuga skeemitajate pealt saamata jääva tulu: laekumata jääb pea 18 miljonit eurot
Maksu- ja tolliameti andmetel ulatus 2019. aastal välistööjõu pealt laekumata jäänud maksudest maksukahju 17,7 miljoni euroni.
Loe edasi
OTSEBLOGI, FOTOD ja VIDEO | Koalitsiooni tahtmine läks läbi: riigikogu näitas pensionireformile rohelist tuld
Riigikogu liikmed tegid eile eestimaalaste jaoks ühe viimaste aastate kõige olulisema otsuse: iga rahvasaadiku nupulevajutuses oli kaalul inimeste hakkamasaamine nende vanaduspõlves. Hilisõhtul sai selgeks, et pensionireform leidis toetust.
Loe edasi
Eesti Panga president: naljaga pooleks, aga kasiinoettevõtjad pidid pensionireformi jõustumiseks täitsa valmis olema
ETV saates "Esimene stuudio" kritiseeris Eesti Panga president Madis Müller valitsuse pensionireformi, sest kui praegu räägivad poliitikud vabadusest, siis tulevikus on meil just vähem vabadust. "Kui me tulevikus vajame kõrgemaid makse inimestele pensioni maksmiseks, siis see ju tähendab vähemat vabadust ja suuremat riigi rolli," arutles Müller. Tema hinnangul on reform halb ja lühinägelik mõte.
Loe edasi
LOE ja VAATA JÄRELE | Valitsus annab aru pensionieelnõu teemal: sellel reformil ei ole kaotajaid ja see saab olema edukas!
Täna selgitas valitsus erakorralisel pressikonverentsil pensionireformi eelnõu teemat, mida on otsustatud siduda kolmapäeval toimuva valitsuse usaldushääletusega. Ministrid kinnitasid, et saadavad eelnõu riigikokku ja on plaanitud muudatused ka eelnõusse sisse viinud.
Loe edasi
Kolmeks kuuks Londonisse! Pallingu ja Mardisoo idufirma pääses mõjukasse ärikiirendisse
Endise riigikogu liikme Kalle Pallingu ja tema äripartneri Hedi Mardisoo asutatud idufirma Cachet valiti äsja Londoni tuntud ärikiirendisse Techstars. Seal toetavad firma arengut oma ala tippspetsialistid ja avanevad võimalused rahastuse leidmiseks.
Loe edasi
Tippjuhiks ema jälgedes. Soomlaste majandusleht valis alla 35-aastaste edukate noorte hulka esmakordselt ka eestlase
Pauligi turundusdirektor Mariell Toiger on 32-aastane, aga juba poole oma tööelust olnud ametis juhtivatel kohtadel. Ambitsioonikuse ja arusaama, et edukas on võimalik olla nii töö- kui eraelus, on Toigerile kaasa andnud tema ema, üks pikaaegsemaid tippjuhte Eesti panganduses.
Loe edasi
Helme kinnitas, et nimetamiskomitee politiseerimine on täiesti teadlik käik: valitsusel peab olema võimalus riigifirmade juhtimist suunata
Martin Helme rääkis nädalavahetuse raadiosaates "Räägime asjast", miks ta otsustas nimetamiskomiteesse rahandusministrina saata just EKRE liikme Argo Luude. Ta kinnitas otseselt, et oma erakonna liikmega mehitamine on teadlik otsus, et valitsusel oleks võimalik riigifirmade juhtimist mõjutada. Seda, et Luude puhul on tegu kriminaalkorras karistatud ettevõtjaga, raadiosaates teemaks ei võetud. Helme on siiani keeldunud Ärilehele oma otsust kommenteerimast.
Loe edasi
ÜLEVAADE | Kes on need jõukad ja tuntud Eesti ärimehed, kes Antarktika merereisi rahastavad ja ise kaasa seilavad?
Sel nädalal ametlikult Antarktika vetesse jõudnud eestlaste Bellingshauseni ekspeditsioonilaev seilab maailmamerel tänu Eesti ettevõtjate rahakotile. Kes on need Eesti tuntud ja rikkad, kes reisi on toetanud ja ka ise laeva pardale jõudnud?
Loe edasi
Skandaal Leedus: paberitööstusest alguse saanud reostus ähvardab levida Läänemerre
Leedus, Klaipedas asuv Grigeo paberitööstus on sel nädalal olnud terava tähelepanu all, sest avalikuks tuli, kuidas suur tööstusettevõte on tahtlikult reovett ilma puhastamata otse merre suunanud. Leedu keskkonnaminister Kęstutis Mažeika on hinnanud, et keskkonnakahju võib ulatuda 60 miljoni euroni, vahendab Leedu Delfi.
Loe edasi
Isamaa eitab erakonnaliikme komiteesse nimetamisel igasugust poliitilist seotust: parteipiletist tähtsam on kompetents
Riigi äriühingute nõukogusid mehitav nimetamiskomitee sai täna uued liikmed, kellest kaks on valitsusparteidesse kuuluvad ettevõtjad Reet Roos (Isamaa) ja Argo Luude (EKRE). Seda erinevalt eelmisest koosseisust, mida juhtisid eranditult erakondliku kuuluvuseta tippjuhid.
Loe edasi
Valitsus politiseeris ka nimetamiskomitee, uute liikmete seas on ettevõtjad nii EKRE-st kui Isamaast
Riigifirmade nõukogudesse hakkavad liikmeid valima tööandjate keskliidu ettepanekul Toomas Tamsar, rahandusministri ettepanekul Argo Luude (EKRE), majandus- ja taristuministri ettepanekul Kaido Padar ja justiitsministri ettepanekul Reet Roos (Isamaa). Parteilaste komiteesse nimetamise teeb eriti irooniliseks asjaolu, et komitee loodi põhimõttega riigifirmade nõukogud poliitikutest puhastada.
Loe edasi
30 miljonit maksva andmekeskuse kerkimiseks laenu ei võeta. "Iga investor peab lisaks rahale panustama ka teadmiste ja abiga!"
Sauele püstitatava andmekeskuse hiiglaslikke elektriarveid aitab vähendada alajaama lähedus.
Loe edasi
Proviisorid käivad eesseisva apteegireformi asjus pankade jutul: kas nullist alustav ettevõtja saab laenu?
LHV Panga ja Eesti Proviisorite Koja kohtumisel arutati proviisorite laenuvõimalusi ning LHV kinnitas valmisolekut muuta uute apteekide rajamise ja ketiapteekide väljaostmise rahastamist proviisoritele kättesaadavamaks, teatas pank pressiteate vahendusel
Loe edasi
Välistööjõu piirarv täitus aasta esimese nädalaga, Eestisse tööle tulla tahtjaid oli lubatust rohkem
2020. aasta alguseks oli politsei- ja piirivalveametile esitatud sisserände piirarvust rohkem elamisloa taotlusi siin töötamiseks ja ettevõtlusega tegelemiseks, enamasti tulid taotlused ikka Ukrainast ja ehitusele tööle tulekuks.
Loe edasi
Balti riigikontrollid: Rail Balticu ehitust pole suudetud hoida ei ajakava ega eelarve piires
Eesti, Läti ja Leedu riigikontrollide tehtud ühisaudit näitab, et Rail Balticu suurprojekti juhitakse ebaefektiivselt, mis võib viia selleni, et raudtee-ehituse elluviimisel ületatakse kokkulepitud eelarvet ja ajakava. Ajakavast ollakse poolteist aastat maas, 2026. aasta asemel võib raudtee valmida 2030. aastaks.
Loe edasi
Leedukad esitavad Eestile iga aasta miljonitesse ulatuva arve. Mille eest?
"Leedu poolt arve esitamine on pidevalt õhus," tunnistab Eleringi juht Taavi Veskimägi väheteada asjaajamist kahe Balti riigi vahel ja seoses Klaipedas asuva LNG-terminaliga. "Täna oleme me selle maksmisest lihtsalt keeldunud. Praegu on nad arve suuruseks indikeerinud kaks miljonit eurot aastas, alates 2022. aastast viis miljonit."
Loe edasi
Veskimägi pensionirefomist: Isamaa plaanis on vastuolu - kohustusliku kogumise lõpetamine tekitab surve immigratsioonile
Tänaseks juba kümme aastat Eleringi juhtinud, kuid enne seda, 2003. aastal tollase kolmikliidu – Res Publica, Reformierakonna ja Rahvaliidu valitsuses rahandusministri ametit pidanud Taavi Veskimägi lahkab ajakirjale Magnaat antud intervjuus põhjalikult Isamaa erakonna algatatud pensionireformi ja selle puuduseid. "Kogumise kohustuse lõpetamine tekitab pikemas vaates surve immigratsioonile," on ta enda asutatud erakonna Res Publica ja toonase Isamaaliidu liitmisest väljakasvanud, tänase Isamaa plaani suhtes kriitiline.
Loe edasi
Eestis tuhandeid eurosid välja petnud britt on siiani kadunud, riik nõuab toetusraha tagasi
Eestis oma tuttavate ja riigi ees tuhandetesse eurodesse küündivad võlad maha jätnud briti ärimees on endiselt kadunud ja kellelegi selgitusi jaganud pole.
Loe edasi
Helme kutsub pangajuhid vaibale. Ministri nõunik lubab: tuleb tõsine jutuajamine!
Järgmise nädala kolmapäeval, 8. jaanuaril toimub rahandusministeeriumis pangajuhtide ja rahandusministeeriumi vahel suuremas ringis kohtumine, mis rahandusminister Martin Helme nõuniku Kersti Krachti kinnitusel on tõukunud asjaolust, et nad saavad Eesti ettevõtjatelt väga palju kaebusi ja murekirju seoses pankade tegevusega.
Loe edasi
INTERVJUU | Marek Reinaas: valitsuse peaks kukutama rahvaalgatusena. Eesti 200 võiks olla eestvedaja
Reklaamiärimees ja kõrtsmik, kevadistel valimistel kandideerinud Marek Reinaas ütleb, et kõik, mida praegu tehakse, käib mitte tulevikku vaatavalt, vaid järgmise põlvkonna arvelt.
Loe edasi
Maksuamet pidas tänavu motiveerivaid vestlusi üle 5700 ettevõtjaga, suur osa hakkas pärast oluliselt rohkem tööjõumakse maksma
Maksu- ja tolliameti juht Valdur Laid rääkis intervjuus Ärilehele, millist mõju avaldab ettevõtjatele ainuüksi nendega vestlemine ja täidetud deklaratsioonides võimalikele puudujääkidele tähelepanu juhtimine. Maksuamet pidas 5700 ettevõtjaga niivõrd motiveerivaid vestlusi, et kolmandik neist registreeris tööle uusi töötajaid ja hakkas rohkem palka maksma...
Loe edasi
Maksuameti juht: võõrtööjõule tuleb maksta keskmist palka, aga ettevõttega ei juhtu ka midagi, kui ta seda ei tee
Maksu- ja tolliameti juht Valdur Laid viitab eesootava pensionireformi valguses, et riik peaks väga hoolikalt kaaluma, milliseid maksumuudatusi teha, sest maksutahet hoiab kõrgena süsteemi stabiilsus ja lihtsus. Ent reform tahetakse vaid võimalikult ruttu ära teha.
Loe edasi
Riigikohus: ajakirjanikele kohtupidamise kajastamise keelamist peab põhjendama, Eesti Päevalehe kaebus tuleb uuesti läbi vaadata
Riigikohus otsustas, et ringkonnakohtul polnud õigust jätta läbi vaatamata Eesti Päevalehe kaebust maakohtu määrusele, mis keelas tunnistajate kõneldu avalikustamise enne kohtuliku uurimise lõppu.
Loe edasi
Ravimiärimeeste väljapressimine mängis apteegireformi pooldajatele kätte tugevad kaardid
Kas apteegikettide eilse äkksulgemise tegelik sõnum oli, et rahva tervise (loe: oma ärihuvide) eest võideldakse vahendeid valimata?
Loe edasi
VIDEO | Maris Jesse ketiapteekide protestiaktsiooni valguses: on vaid nädalate küsimus, kui sulgemisele minevate apteekide asemel on uued
Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsleri sõnul ei vasta tõele Apteekide Ühenduse liikmete ehk ketiapteekide väited nagu jääks inimesed nendes kohtades, kus nemad peavad 1. aprillist apteegid sulgema, üldse apteegist ilma. Täna pealelõunal sulgesid just need apteegid oma uksed, väites, et tahavad inimestele näidata, mis neid edaspidi ees ootab.
Loe edasi
Maanteeamet loobus saarte lennuhankes lennuki vanusepiirangust, kuid seda vaid näiliselt
Pikalt kestnud maanteeameti hankesaaga Saaremaa ja mandri vahelise liinile lennufirma leidmiseks sai täna taaskord pöörde. Nimelt loobuti hanketingimustes küll lennuki vanuse nõudest, mis palju vaidlusi tekitas, kuid vanusepiir kirjutati sisse hankelepingu projekti. Selliselt kavaldas maanteeamet üle VAKO otsuse, millega kästi riigiametil vanusepiiri seadmisest loobuda.
Loe edasi
Tänavu oodatakse Tallinnasse rekordiliselt vene turiste. Vene Raudtee tahab aga rongigraafikut oluliselt hõrendada
Jõulude ja aastavahetuse perioodile on planeeritud tänavu kaheksa Tallinn-Peterburi-Moskva liini lisarongi, millega oodatakse Eestisse 4000 vene (lisa)turisti. Küll aga ei näe edaspidi Vene Raudtee (RZD) mõtet seda liini igapäevaselt käigus hoida ning vähendaks väljumisi ainult nädalavahetusele.
Loe edasi
Apteegireformi juhtiv asekantsler Jesse: olin Margus Linnamäe isiklikeks rünnakuteks valmis
Sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse jagas täna avalikkusega, kuidas Postimehe meelelahutusportaali toimetaja küsis talt kuulujuttude kohta nagu oleks Jessel sotsiaalminister Tanel Kiigega suhe. Tähelepanuväärsem postituse juures oli aga Jesse enda kommentaar, kus nendib, et teda hoiatati juba ammu, et ta oleks sedasorti isiklikeks rünnakuteks valmis.
Loe edasi
FOTOD | Tuuleparkide arendajate ühine pressikonverents kujunes ametnike ning ajakirjanike laussüüdistamiseks
Täna toimus Lextali advokaadibüroos erinevate tuulepargiarendajate ühine pressikonverents, kus arendajad rääkisid, kuidas nende tuulepargiprojektid on erinevate ametkondade ja ametnike tõttu aastateks pidurdunud ning ähvardasid riiki "sadadesse miljonitesse" küündivate trahvinõuetega.
Loe edasi
GRAAFIK | Sambiast Süüriani, Lätist Norrani: vaata, millistest riikidest on pärit meie 63 000 e-residenti
Viis aastat tagasi loodud programmiga on Eesti e-residentideks saanud inimesi igast maailmanurgast. Üle 63 000 inimesele jagatud kaardid ja õigused Eesti e-teenustele ligi pääseda ning Eestis on registreeritud üle kümne tuhande e-residendi ettevõtte. Vaata graafikult, milliste riikide kodanikele on Eesti e-residentsuse andnud.
Loe edasi
E-residentsuse programm kirjutab enda arvele 20 miljoni euro Eestisse toomise
Viiendat sünnipäeva tähistanud programmi eesmärk on tuua Eestisse kvaliteetseid ettevõtteid ja enda tegevust rohkem kohalikele selgitada, rääkis Ärilehele antud intervjuus e-residentsuse programmi juht Ott Vatter.
Loe edasi
VIDEO | Ärimees Marcel Vichmanni Odessa kontoris toimus läbiotsimine, kohaliku politsei ja Vichmanni advokaadi vahel läks kähmluseks
Marcel Vichmanni esindaja Ukrainas, advokaat Aleksandr Pogorelõi avaldas Facebookis pöördumise Ukraina presidendile Volodõmõr Zelenskõile, kus toob detailselt välja, kuidas Ukraina on kui metsik lääs, kus Euroopa investoritel üritatakse nahk üle kõrvade tõmmata. Läinud nädalal võttis pikalt veninud äritüli uued pöörded, päädides advokaadi ja politsei vahelise kähmlusega.
Loe edasi
Selveri tütarfirma avastas listeeriabakteri ka ühes enda kasutatud tooraines, ettevõte lõpetas päevapealt lihatööstusega koostöö
Selveri tütarfirma, Selveri Köögi nime all valmistoitu pakkuv ettevõte Kulinaaria OÜ avastas novembri algul regulaarse toorainete analüüsimise käigus Oskari Lihatööstuse (LT) ahjufilee singist listeeriabakteri. Selver kinnitab, et nende tootmisesse tooraine ei jõudnud, vaid tagastati kohe tootjale ning niisamuti lõpetas Kulinaaria OÜ lihatööstuse toodete kasutamise oma toodete valmistamiseks.
Loe edasi
Uber jäi Londonis jälle tegevusloast ilma. Vennad Villigud ei jäta juhust kasutamata, et sellega Bolti reklaamida
Londoni transpordiamet teatas, et kuna Uber ei ole suutnud täita tingimusi Suurbritannia pealinnas enda teenuse osutamiseks, jäävad nad - jälle - tegevusloast ilma, õigemini jätab amet loa pikendamata. Nimelt on välja tulnud, et vähemalt 43 Uberi juhti on kasutanud teiste juhtide kontosid klientide teenindamiseks, sest Uber sulges rikkumiste pärast nende endi kontod.
Loe edasi
Eesti ja Ukraina presidentide kohtumisel tõotab üheks põhiteemaks kujuneda taaskord sealse ärikeskkonna olukord ehk Hillar Tederi ärimure
Viimastel aastatel pole ükski Eesti ja Ukraina presidentide kohtumine möödunud ilma Eesti ärimeeste probleemidele tähelepanu pööramata. Kõrgeimal riiklikul tasemel ootab endiselt alati abi näiteks Hillar Teder, kelle vaidlus Kiievis asuva kaubanduskeskuse kaaperdamise üle on veninud aastatepikkuseks.
Loe edasi
Patarei vangla ainsaks ostuhuviliseks osutus Urmas Sõõrumaa: sellest saab uus Rotermanni kvartal!
Riigi kinnisvara korraldatud Patarei merekindluse enampakkumisel osales vaid ärimees Urmas Sõõrumaa ettevõte.
Loe edasi
Kaimar Karu: meie e-riigi süda näitab kergeid lupjumise märke
**Värske minister möönab, et tunneb juba praegu skandaalidest räsitud ametisse astudes talle pandavaid lootusi.**EKRE ministrina lähtub Karu ametis koalitsioonileppest, kust ta ei leidnud midagi talle vastuvõetamatut.**Ta lubab leida ka lahenduse, kuidas remontida e-riiki ilma seda „kinni panemata”.
Loe edasi
Circle K tunnistab: palkade kasv pani kasumile põntsu
Tanklaketi Circle K avaldatud majanduaasta aruandest selgub, et ettevõtte müügikäive Eestis oli üle 318 miljoni ning kasumit teeniti veidi üle 10 miljoni euro.
Loe edasi
Riina Sikkut: loomulikult võimaldab valitsus inimestel 17 aasta jooksul säästetu välja võtta just enne kohalikke valimisi
Riigikogu liige Riina Sikkut (SDE) kritiseerib täna avalikustatud pensionireformi eelnõud, juhtides tähelepanu, et reformi täielikku määramatust näitab see, kuidas eelnõu seletuskirjas arvestatakse nii võimalusega, et keegi teise samba sääste välja ei võta kui ka sellega, et kõik sambast lahkuvad. Sikkut toob välja ka seose, et kui eelnõu suudetakse plaanipäraselt vastu võtta, siis on väljamaksetega alustamise aeg (jaanuar 2021) lähedal samal aastal toimuvate KOV valimistega.
Loe edasi
Kiik: pensionireformil on tugevaid pooldajaid ja vastaseid, aga pensioniks kogumine on endiselt hea mõte
Sotsiaalminister Tanel Kiik (Keskerakond), kes on üks värskelt avaldatud pensionireformi eelnõu väljatöötajatest, ütles Ärilehele, et kõikide ettepanekud ja kommentaarid eelnõule on oodatud ning arvas, et Martin Helme varasem kommentaar sellest, et valitsusel on nagunii kõik otsustatud, oli lihtsalt huumor.
Loe edasi
Eelnõu avaldab killu hästivarjatud riiklikust "pensioniuuringust": pooled inimesed lahkuks teisest sambast
Eile avaldatud pensionireformi eelnõu seletuskirjaga on osaliselt kaasas ka rahandusministeeriumi tellitud rahatarkuse uuring.
Loe edasi
Tormikahjude tekkimisest rohkem häirib ettevõtjaid riigi puudulik kommunikatsioon
Ettevõtjad pahandavad elektrikatkestuste pärast riigiga, riik soovitab aga firmadel generaatoreid varuda.
Loe edasi
Swedbanki osas on Eestis käimas ka kriminaaluurimine, prokuratuur tegeleb nüüd kokku kolme rahapesu-uurimisega
Kui täna hommikul andis finantsinspektsioon teada, et on alustanud Swedbanki suhtes lisaks senisele rahapesu puudutavale järelvalvemenetlusele ka väärteomenetluse, siis täna avalikustas ka prokuratuur, et on juba juulis algatanud panga suhtes kriminaalmenetluse.
Loe edasi
Piimatööstuse juht Lõuna-Eesti kriisist: siseminister peaks tõttama kriisipiirkonda lahendusi pakkuma, aga näha on vaid poliitkemplust
Tere ASi ja Farmi Piimatööstuse ASi juhatuse esimees Ülo Kivine ütles, et nende tehased nii Põlvas kui Viljandis pääsesid Lõuna-Eestit tabanud ulatuslikest elektrikatkestustest. Küll aga on Eesti suurima piimatööstuse juht väga kriitiline riigi tegevuse suhtes, viidates olukorrale, kuidas Võru linn sisuliselt tsivilisatsioonist ära lõigati. "Mind hämmastab, kuidas kõiksugu ametid teevad igasuguseid proove ja õppusi, aga kui torm tuleb, pole meil linnas toimivat tanklat, vett, telefonisidet!"
Loe edasi
Reisikonsultant tunnistab, et võltsis arveid Soormi nõudmisel. „Ta ei veennud mind, vaid andis korraldusi”
Ärileht avalikustab, kui häbematult esitles Rakvere Lihakombinaadi eksjuht Teet Soorm reisibüroo abiga enda puhkusereise töiste sõitudena.Konkurendid seavad kahtluse alla, kuidas sai Reisieksperdi reisikonsultant kellegi teadmata võltsarveid välja saata.Kas Soormi käsul reisiarveid võltsinud konsultant tegutses üksi või reisibüroo teadmisel?
Loe edasi
Reisieksperdi omanik Soormi juhtumist: ma ei saa aru, milles te meid süüdistate
Reisieksperdi AS-i enamusosanik ja juht Sven Lõokene kinnitas Ärilehele, et tema büroos toimunud arvete võltsimine oli vaid ühe kliendiga juhtunu. Küll aga ei avastanud firma pettust ise ja tagatipuks leidis Lõokene, et ju olid ka soomlastest arvetemaksjad järelevalvega hooletud.
Loe edasi
Järjekordse Eesti tiivulise maandumine. Kas ajutiselt või lõplikult?
Neli aastat Nordica tegutsemist on toonud kaasa intriige ja südamevalu, aga ka õnnestumisi ja positiivseid emotsioone kõikidele asjaosalistele. On olnud turbulentne aeg.
Loe edasi
Erki Urva: kõik Nordica liinid toodavad praegugi kahjumit. Meie rahakott pole dumpinguga võistlemiseks piisavalt sügav
Septembris ootamatult Nordica juhiks saanud Erki Urva möönab, et Nordicale on vaja leida uusi rahateenimissuundi. Vahepealsete segadustega on aga tuba spetsialistidest tühjaks jooksnud.
Loe edasi
Minister Kingo valetas järjekordselt, nüüd ka riigikogu erikomisjonile
Minister Kert Kingo ütles korruptsioonivastasele erikomisjonile, et kuulis oma nüüdseks endise nõuniku Viive Aasma EAS-i teemalisest postitusest alles kolm nädalat hiljem. Tegelikult sai Kingo oma nõuniku sõnavõtust teada vahetult pärast selle ilmumist sotsiaalmeediasse. Milleks sellises küsimuses komisjonile valetada, jääb ministri vaikimise tõttu arusaamatuks.
Loe edasi
„Eestistunud” endine tippadvokaat juhib Trumpilt kiita saanud Soome IT-ettevõtet
Kui Soome president Sauli Niinistö käis USA presidendiga kohtumas, kiitis Donald Trump Nokiat, aga ka laiemalt tundmatut Soome ettevõtet Uros.
Loe edasi
Kokkusattumus? Jaan Tootsi ettevõtjast abikaasa annetas Keskerakonnale kopsaka summa, kolm päeva hiljem astus Toots erakonda
Tartu linna võimumängud algatanud ja hiljuti Tartu piirkonna juhiks valitud keskerakondlane Jaan Toots on abielus Eestis laiahaardelist äri ajava Astri Grupi osaniku Eve Tootsiga (endine Eve Kirs). Huvitava kokkusattumusena annetas Eve Toots tänavu 3. mail Keskerakonnale 10 000 eurot ning 6. mail astus Jaan Toots Keskerakonna liikmeks.
Loe edasi
Taavi Veskimägi: „Mul oli tegelikult kindel plaan ära minna“
Eleringi selle asutamisest alates juba kümmekond aastat juhtinud Taavi Veskimägi seisab ettevõtte eesotsas veel viis aastat, kuigi ta seda tegelikult ei tahtnudki.
Loe edasi
Vanasadama ümbrusse kerkivad viiekorruselised majad
Tallinna Sadam esitas detailplaneeringu taotluse Vanasadama põhjaossa kinnisvaraarenduse rajamiseks. Linnavalitsus seda ka toetab, kinnitas abilinnapea Andrei Novikov. Detailplaneeringuga antakse ehitusõigus kuni viiekorruseliste äri- ja eluhoonete ehitamiseks. Lisaks kavandatakse Vanasadamat läbiv tõstetud promenaad, puiesteed ja kergliiklusteed ning piirkonna parem ühistranspordi ühendus.
Loe edasi
Ülikalli Auvere jaama remont venib veelgi pikemaks
Eesti Energia kinnitas täna, et kuigi Auvere poole aasta pikkuseks veninud remont pidi lõppema oktoobriga, on ehitaja General Electric nüüd tähtaega pikendanud 12. novembrile.
Loe edasi
Eesti Energia müüb põlevkivitarkust nii türklastele kui hindudele
Eesti Energia eksperdid aitavad juba praegu türklastel selgusele jõuda, kas nende maapõues peituv põlevkivi õlitootmiseks kõlbab. Sama küsimusega on eestlaste poole pöördunud ka hindud.
Loe edasi
„Aga olge valmis kauplema!" Ekspordinõunikud viiksid Eestist Indiasse teadmisi põlevkivist IT-ni
1,3 miljardi elanikuga Indias leidub turgu sisuliselt kõigele, aga tegu on eriti raske ja hinnatundliku riigiga.
Loe edasi
Ringkonnakohus mõistis Allan Kiilile hüvitiseks üle 22 000 euro
Ringkonnakohus jättis jõusse otsuse, millega Tallinna Sadam peab maksma endisele juhatuse liikmele, korruptsioonisüüdistusega kohtu all olevale Allan Kiilile hüvitist 22 000 eurot ja viivised pea 800 euro ulatuses. Kiili töölepingus oli nimelt kirjas, et tulenevalt konkurentsikeelu järgimise nõudest peab talle maksma tasu ka aasta aega pärast töölepingu lõppemist. Tallinna Sadam saab otsuse vaidlustada.
Loe edasi
FOTOD | Swedbanki nõukogu juht pressikonverentsil: puhastustööde puhul ei tea kunagi kui süvitsi on vaja minna
Swedbanki nõukogu juht Göran Persson vastas pressikonverentsil Eesti ajakirjanike küsimustele ning muuhulgas kinnitas, et igasugused muudatused nii Eesti kui Rootsi juhtkondades põhinevad faktidele ja Swedbank peab väljapoole andma sõnumit, et käes on uus ajastu. "Kedagi ei ole kindlasti nö üle parda visatud," ütles Persson.
Loe edasi
GRAAFIK | Tulist võitlust väärt: Eesti Panga nõukogu koht on viieks aastaks garanteeritud hea lisateenistus
Lisaks asjaolule, et Eesti Panga nõukogu liikmeks ja selle esimeheks olemine on igati auväärne ametikoht, on ka nõukogu liikmete töö väga hästi tasustatud. Eriti arvestades asjaoluga, et koosolekutel tuleb käia vähem kui kord kuus ja keskpangale presidenti valida iga seitsme aasta tagant. Hetkel teenib nõukogu esimees Mart Laar igakuise töötasuna 2158 eurot ning seitse nõukogu liiget 1542 eurot kuus.
Loe edasi
Helme pensionireformi kriitikutele: kõik on juba ära otsustatud, ärge võidelge meile vastu
Rahandusminister Martin Helme alustas oma ettekannet teise pensionisamba reformist tänasel Eesti Panga seminaril sellega, et nentis muiates, kuidas inimesed üritavad endiselt reformile vastu seista, kuigi kõik on tänaseks juba otsustatud.
Loe edasi
Tallinki juht ostis 46 000 euro eest laevafirma aktsiaid
Finantsinspektsiooni turuosalistega seotud tehingute registrist nähtub, et Tallinki juht Paavo Nõgene on ostnud täna suure hulga Tallinki aktsiaid. Nõgene ostis 50 000 aktsiat talle kuuluva ettevõtte PN Management alt.
Loe edasi
Kaja Kallas: Laar on olnud alati valetaja, aga vanaduses läheb asi aina hullemaks!
Reformierakonna esimees Kaja Kallas kommenteeris, et Mart Laari intervjuus kõlanud süüdistuste mõte on juhtida tähelepanu kõrvale asjaolult, et Laar ei saa oma tööga hakkama.
Loe edasi
VIDEO | Mart Laar: Heiki Kranich ähvardas ja sõimas Eesti Panga nõukogu liiget. Kranich: Laar peksab segast
Eesti Panga nõukogu esimees Mart Laari sõnul sõimas mõjukas reformierakondlane, riigikogu liige Heiki Kranich juunis näo täis keskpanga nõukogu liikmel Rein Minkal, et "Laar aru pähe võtaks". Kranich ütleb, et tegemist on tugevalt liialdatud kirjeldusega, tema lihtsalt soovitas tungivalt Minkale Laariga rääkida ja tekkinud olukord lahendada, sest "muidu tuleb jama".
Loe edasi
Väikeinvestorid jagavad õllepruulikodadele heldelt raha. Mis on seal nii ahvatlevat, et isegi konkurendid üksteise ettevõtetesse investeerivad?
Pühaste õllepruulikoda on ühisrahastusplatvormil vaid kahe päevaga kogunud ligi 300 000 eurot ehk pea kaks korda rohkem eesmärgiks seatud miinimumsummast. Hiljuti kaasas õlletootja Õllenaut Fundwise'i kokku üle 320 000 euro. Eelmisel aastal sai Tankeri pruulikoda investoritelt üle 825 000 euro.
Loe edasi
GRAAFIK | Tallinna TV on maksumaksja taskust aastate jooksul võtnud üle 30 miljoni euro
Eile teatas linnapea Mihhail Kõlvart Tallinna Televisiooni sulgemisest ja lubas seni sinna kulunud miljonite paremat kasutust. Alates täiemahulise programmiga alustamisest 2011. aastast on TTV kulutanud maksumaksja raha üle 30 miljoni euro.
Loe edasi
Riigieelarve 2020. „Palju kombineerimisi, ümbertõstmisi ja paigutamisi...”
Valitsuskoalitsioon esitles eile oma esimest kokku pandud eelarvet ega jõudnud üksteist selle eest ära kiita.
Loe edasi
Ain Kaljuranna kaitsjal ei õnnestunud Tallinna Sadama kriminaalasja kohtunikku taandada
Tänasel Tallinna Sadama korruptsiooniasja istungil taotles Ain Kaljuranna kaitsja, vandeadvokaat Paul Keres asja kohtuniku Kristina Väliste taandamist. Keres heitis kohunikule ette tema erapoolikust ja riikliku süüdistaja ehk prokuratuuri soosimist. Rahvakohtunikud tegid otsuse, et ei rahulda Kerese taotlust.
Loe edasi
Erakorralised valimised Iisraelis. Skandaalne peaminister ei jäta kedagi ükskõikseks
Benjamin Netanyahu on lubanud, et kui ta seekord valitsust kokku panna ei suuda, ei hakka ta trikitama ja kolmandat korda valimisi välja kuulutama.
Loe edasi
Majandusprognoos paneb valitsuse jälle kokkuhoiukohti nuputama
Valitsus ei paista 50 miljoni eurose eelarveaugu üle muretsevat, ometi kaetakse pidevaid kulusid laenudega ja reservist.
Loe edasi
FOTOD | Noblessneri kvartal pole veel kaugeltki valmis. Mis saab nurgatagusest pommivarjendist ja kuidas näeb välja miljon eurot?
Endise laevaremonditehase ala ja suuresti mahajäetud mereääre moodsaks Noblessneri kvartaliks arendamisse on selle omanik BLRT kulutanud 77 miljonit eurot. Sadamalinnakusse on tulemas veel hulk kontoripindasid ja kortermaju, mis saadavad hingusele näiteks suure laevaremonditehase angaari ja tänu millele saavad uue elu muinsuskaitsealune endine katlamaja ja elektrijaam.
Loe edasi