Kadri Karro
Areeni juhataja
Mina olen Eesti Ekspressi kultuurilisa Areen juhataja. Eesti Ekspressis töötan alates 2007. aasta kevadest.
AINULT HITID: Kumus avatakse 1990ndate kunsti püsiekspositsioon
Toomik, Semper, Kurvitz, Tralla jt – kunstnikud, kelleta „ülbete üheksa­kümnendate“ eesti kunsti ettegi ei kujutaks, leiavad oma teostega koha Kumu kunstimuuseumi püsi­ekspositsioonis, kirjutab Kadri Karro.
Loe edasi
„Judy“ näitab, et lastelt ei tohi lapsepõlve röövida
NÄDALA FILM: Ameerika laulja ja näitleja Judy Garlandi (1922–1969) lühikeseks jäänud eluloos on olemas kõik publikut köitva tragöödia elemendid.
Loe edasi
Ahistaja eemaldamine tele-eetrist
#MeToo skandaali sattunud populaarse telesaate telgitagustesse viivat Apple TV+ värsket sarja „The Morning Show“ vaatas Kadri Karro.
Loe edasi
Kui su vaikne naabrimees osutub erakordselt julmaks natsiks
Netflixi uus köitev doksari kirjeldab kohtuprotsessi mehe üle, keda peeti natsiroimar Ivan Julmaks.
Loe edasi
Natuke hullust kunstihoones
Loe edasi
Eestlaste seas levib siiani kirglik välismaa-ihalus
Ehk võiks vahel, eriti just nüüd, jõulude eel mõelda, et välismaaihaluse ja välismaaõuduse vahele mahub ka meie oma Eesti.
Loe edasi
Lugu tüdrukust, keda enam pole
Iiri kirjanik Edna O’Brien on 1960ndatest alates jutustanud lugusid tüdrukutest ja naistest, kes kõige kiuste julgevad unistada ja elada. Oma viimases romaanis „Girl“ kirjutab ta tüdrukutest, kellelt varastati nende unistused ja elu – Boko Harami poolt. Luges Kadri Karro.
Loe edasi
Minge kinno, enne kui Helle Kullerkupud tulevad
NÄDALA FILM: Kaasakiskuvat muusikat ja tantsu täis magusvalusa armumise loo taustal näeme filmis „Ja siis me tantsisime“ 21. sajandi Gruusiat, kus režissööri enda sõnul elavad kõrvuti 1950ndad ja aasta 2019.
Loe edasi
Kunstnikuna Amazonase vihmametsades: „Inimene on ohtlikum kui ükski mürgine ämblik“
Eesti kunstnik Kati Roover (37) pole kunagi Eestis esinenud, küll aga Helsingi Kiasmas, kus praegu avatud inimese ja keskkonna teemaline suur näitus „Coexistence“ sai nime just tema video järgi. Rooveriga käis lahe taga kohtumas Kadri Karro.
Loe edasi
Hiiglaslik videopanoraam Vaikse ookeani saarte põlisrahvastest Kumus
Möödunud nädalal avati Kumus kolonialismi-teemaline näitus „Vallutaja pilk“, mille keskmes on Uus-Meremaa kunstniku Lisa Reihana lummav videoteos „In Pursuit on Venus [infected]“. Kunstnikuga kohtus Kadri Karro.
Loe edasi
Mida näeb uhiuue Kai kunstikeskuse avanäitusel?
Reedel, 20. septembril avatakse Noblessneri kvartalis endises allveelaevatehases uus kunstikeskus. Kadri Karro uuris Kai avanäituse kuraatorilt Hanna Laura Kaljolt, millega publikut uues näitusepaigas üllatatakse.
Loe edasi
Ma pole purjus. Ma armastan sind
Iiri kirjaniku Sally Rooney debüütromaan „Vestlused sõpradega“ on kadedusttekitavalt terane ja võluv sissevaade 21. sajandi teisel kümnendil täiskasvanuks saavate noorte naiste maailma.
Loe edasi
Avameelne raamat kolme naise seksuaalelust raputab ühiskonda
New York Timesi bestsellerit „Three Women“, avameelset romaani kolme ameeriklanna seksuaalelust, luges Kadri Karro.
Loe edasi
Eesti kõige popim t-särk
Reet Ausi loodud noolesärk on viie aastaga kujunenud Eesti moemaastiku üheks kõige äratuntavamaks ja menukamaks tooteks. Kuidas särk sündis, uuris Kadri Karro.
Loe edasi
Kuidas teismelised ennast ja teisi valitsevad?
"The Society" uurib, mis juhtub, kui tänapäeva hilisteismelised ühtäkki iseseisvat elu alustama peavad.
Loe edasi
Elab, ammutab ja loob
Kui me kolm aastat tagasi kunstnik Kris Lemsaluga (34) mööda Brüsseli bulvareid jalutasime ja talle saabunud SMSi kaudu Ameerika muusiku Prince’i surmast teada saime, ei osanud ma arvata, et viimane hiljem nii mitmel moel Krisi loomingusse jõuab.
Loe edasi
Esimeste armumiste magusvalus soundtrack
Üks esimesi varase teismeea puhkeõhtuid, mis mul siiani meeles on, toimus Läänemaal ­Tuksi spordilaagris.
Loe edasi
Viis kevadist hetke Veneetsia biennaalilt
Kadri Karro pani kirja mõned täiesti subjektiivsed mälupildid kunstibiennaali avamis­päevadelt Veneetsias.
Loe edasi
Pidu, mis pidu ka oli
Reedel, 10. mail avati Giudecca saarel 58. rahvusvahelisel Veneetsia kunstibiennaalil Eesti paviljoni näitus – Kris Lemsalu „Birth V – Hi and Bye“, sünnist, elust ja surmast jutustav installatsioon, mis õnnistati päikselisel õhtupoolikul umbes 400 pealtvaataja ees sisse rituaalse rongkäik-performance’iga.
Loe edasi
Kunstnike liit müüs poole miljoni eest kunsti, kuid ei ütle, kellele
 Eesti Kunstnike Liit sai aprilli viimasel päeval toimunud suurkogul uue presidendi.  Liit müüs maha osa ARSi maast. BLRT Grupp ehitab sinna hotelli.  Liit on viimase aasta jooksul müünud oma kunstikogust poole miljoni euro eest 75 kunstiteost. Usutlus EKLi uue presidendi Elin Kardiga.
Loe edasi
Hetk enne Veneetsia biennaali – Kris Lemsalu Glasgow’s
Kadri Karro käis Šotimaal Kris Lemsalu näitusel „Biker, Bride, Builder, Businesswoman and Baby“.
Loe edasi
Kuidas leida sumedust haukumisühiskonnas?
„Hea, kui saaks elada oma elu otseselt tegelikkusega kokku puutumata, see oleks sume elu. Võib käia ujulas ja ujuda veinimere lainetes,“ kirjutas Kalev Kesküla (1959–2010) kümme aastat tagasi.
Loe edasi
Kostabi renessanss: „Müün otsekohe maha kõik hea, mis ma teen!“
Kadri Karro käis Roomas külas Eesti juurtega kunstnikul Kalev Mark Kostabil, kelle äri on pärast tormilisi 1980ndaid New Yorgis löönud õitsele Itaalias.
Loe edasi
Eesti naised Soomes – 30 000 lugu, mis ootavad jutustamist
Soomes töötab kümneid tuhandeid eesti naisi. Neist kolmekümne lood said osaks kunstnik Liina Siibi Tallinna Kunstihoones avatud näitusest „Paradiisi poliitika“. Siibi ja kaht Soomes töötavat eesti naist intervjueeris Kadri Karro.
Loe edasi
Esimestest lumikellukestest esimese liputajani
Esimesena tulid paiselehed. Mu viiekorruselise lapsepõlvekodu kõrval lookleva garaažirivi taga asuvatel lagendikel, lumehunnikute alt väljasulanud beežide liblede ja tuules kõikuvate kõrte vahelt pressisid end esimeste kevadekuulutajatena välja kollased narmasõied.
Loe edasi
„Mehed lepivad saunas kokku, et tee mulle maja“
Asjaolu, et ruum võib olla ka feministlik küsimus, on Eesti arhitektuurikultuuris siiani täiesti teadvustamata. Kadri Karro vestles Ingrid Ruudiga, kes kureeris Eesti Arhitektuurimuuseumis seda lünka täitva näituse.
Loe edasi
Ilusast poisist sirgus julm mõrvar ja vägistaja
Netflixi neljaosaline sari ühest USA kurikuulsamast tapjast Ted Bundyst taastoodab sarimõrvarit kinninabimise algusest peale saatnud kuvandit.
Loe edasi
Fred Kotkase püksata pidulised
Kunstnik Fred Kotkas maalis Hiiumaa rahus ja vaikuses linna­elust tekkinud ärritavad hetked „Eesti peo“ nime kandvaks maali­seeriaks. Sel nädalal jõuavad peopildid Tallinna, kirjutab Kadri Karro.
Loe edasi
NÄDALA FILM | „Külma sõja“ magnetid on naispeaosaline ja muusika
Ühes suvises intervjuus ütles Poola režissöör Paweł Pawlikowski, et sellist armastuslugu, nagu ta jutustab oma värskeimas filmis „Külm sõda“, ei kujuta ta tänasesse päeva ülekantuna eriti hästi ette. „Et inimesed lihtsalt vaataksid teineteisele silma ja armuksid... Praegu vahitakse telefoni ja uuritakse teise kohta sealt.“
Loe edasi
"Naistel ei ole lihtne olla ebanormaalne"
Kadri Karro vestleb feministliku kunstniku Kadi Estlandiga, kes avab sel nädalal Tartu Kunstimuuseumis näituse „oksendan ja karjun oksendan ja karjun: sina minu õde sina minu õde“.
Loe edasi
Elieli valgus ja Kekkoneni käsi – eesti kunstnikud Taidehallis
Kuni 13. jaanuarini on Helsingi Taidehallis avatud kolme eesti kunstniku näitus „Alice, Neeme & Jass“. EV100 välisprogrammi üht õnnestunumat kunstisündmust soovitab Kadri Karro.
Loe edasi
„Ta teeb meist dokumentaalfilmi ja kasutab meid kõiki ära!“
Eelmisel nädalal ilmus Sandra Jõgeva päevik „Avalikud ja salajased märkmed“, mida ta pidas oma auhinnatud dokumentaalfilmi „Armastus…“ valmimise ajal. Miks ta selle raju teksti avaldas, uuris Kadri Karro.
Loe edasi
Kunstnik Kris Lemsalu pälvis presidendi noore kultuuritegelase preemia
Täna, 29. novembril andis president Kersti Kaljulaid Vaba Lava Narva teatrikeskuses presidendi noore kultuuritegelase preemia kunstnik Kris Lemsalule (33).
Loe edasi
Eesti kunsti 100 aastat Moskvas
Kadri Karro käis Moskvas Uues Tretjakovkas näitusel „Piiride poeetika. Eesti kunst 1918–2018“ ja päris näituse Eesti-poolselt kuraatorilt Eha Komissarovilt tema valikute tagamaade kohta.
Loe edasi
Müstiline film Frida Kahlost
Maailma ühe kõige ikoonilisema naiskunstniku Frida Kahlo elu ainetel on valminud uus täispikk mängufilm „Kaks Fridat“. Filmi maailmaesilinastus toimub 24. novembril PÖFFil. „Kahe Frida“ režissööri Ishtar Yasiniga (50) rääkis Kadri Karro.
Loe edasi
„Bohemian Rhapsody“ on Queen algajatele
Ansambli Queen ja tema legendaarse liidri Freddie Mercury lugu jutustav kahe ja veerand tunni pikkune „Bohemian Rhapsody“ mõjub nagu televisiooni prime time’is publikut püüdev muusikaline paroodiasaade.
Loe edasi
Eestlanna tööl Jaapani moelegendi juures: „Maailmas on liiga palju riideid“
Eestlanna Ragne Kikas (34) töötab juba kuuendat aastat ühe Jaapani kuulsaima moelooja Yohji Yamamoto moemajas, kus tal on omanimeline liin Ragne Kikas for Yohji Yamamoto. Rahvusvahelise läbilöögini jõudnud disaineriga kohtus Kadri Karro.
Loe edasi
Kas loomade söömise lõpp on käes?
Sel nädalal näidatakse Tallinnas dokumentaalfilmi „The End of Meat“ („Liha lõpp“), mis uurib lihatarbimise mõjusid meie elukeskkonnale ja küsib, milline võiks olla loomade roll tulevikuühiskonnas. Filmi sakslasest režissöör Marc Pierschel ütleb intervjuus Kadri Karrole, et valitsused peavad hakkama liha tarbimist reguleerima.
Loe edasi
Kaarel Kurismaa helge ja helisev maailm
Kadri Karro kirjutab Eesti kunsti ühest kõige mängulisemast ja mitmekülgsemast loojast, kes avas kuu aja eest Kumus oma retrospektiivnäituse „Kollase valguse orkester“.
Loe edasi
Ambitsioonika noormehe jälk mõrvaralli
Kuulsa moelooja mõrvast rääkiv „The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story“ on vastupandamatu kokteil madalast ja ülevast, ilusast ja jälgist, unistuste täitumisest ja nende saatuslikust purunemisest.
Loe edasi
Pole õige säilitada ainult seda, mis on poliitiliselt meeldiv
Vanad monumendid annavad tunnistust sellest, et meil on mälu ja me tahame mäletada, hoida oma lugusid. Ka neid, mis on teinud paljudele haiget ja toonud kannatusi.
Loe edasi
Killuke Michelangelot Tallinnas
Vatikan andis välja hirmkalli kolmeköitelise raamatu, mis dokumenteerib digitehnika viimase sõna abil kogu Sixtuse kabelit ehtiva kunsti. Üks eksemplar „La Cappella Sistinat“ osteti ka Eestisse, kirjutab Kadri Karro.
Loe edasi
Michel Sittowi näitus püstitas külastusrekordi
Eile viimast päeva avatud olnud Michel Sittowi näitust Kumu kunstimuuseumis külastas esialgsetel andmetel rekordilised 64 011 inimest, neist 11 362 näituse viimasel nädalal (10.09-16.09).
Loe edasi
Ühel heal päeval hakkasid seened mulle maitsema
Loe edasi
Lugu poisist, kes elas viissada aastat tagasi
Anti Saare kirjutatud ja Urmas Viigi illustreeritud suureformaadiline ja kõvakaaneline „Mina, Milda ja meister Michel“ on üks toredamaid (laste)raamatuid, mida olen viimasel ajal lugenud (ja vaadanud - raamat on tõepoolest kaunis!).
Loe edasi
Vajadus vaikuse järele
Loe edasi
NÄDALA FILM | „Whitney: Luba olla mina ise“ - laulja edu lõksus
Loe edasi
Londoni öös on Eesti kunsti
Kadri Karro käis nautimas helgeid hetki Londoni Art Nighti festivalil.
Loe edasi
Eesti projekt London Art Nightil
Loe edasi
FOTOD | Esimesed pildid Okupatsioonide muuseumi ehk Vabamu uuest ekspositsioonist
Okupatsioonide muuseum, uue nimega Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu avab 14. juulil uue püsinäituse “Vabadusel ei ole piire”.
Loe edasi
Tallinnas esinev provokatiivne tantsutrupp torkab lasereid tagumikku ja ameleb aeg-ajalt omavahel
Tallinnas näeb täna õhtul esimest korda tantsutrupi Young Boy Dancing Group provotseerivat, julget ja seksuaalset esinemist.
Loe edasi
NÄDALA SARI | Benedict Cumberbatch hiilgab sadistist isa ja joodikust ema pojana
Loe edasi
Hüvasti, kõrged kontsad!
Kõrge kontsaga kingad tuleb varsti punasesse raamatusse kanda, sest naised eelistavad üha enam madalamaid ja mugavamaid jalanõusid, kirjutab Kadri Karro.
Loe edasi
Kui robot naeratab, kas ta on õnnelik?
Loe edasi
REISIIDEE | Oberhauseni filmifestival väärib avastamist
Loe edasi
Eestit esindab järgmisel Veneetsia kunstibiennaalil Kris Lemsalu
Järgmise aasta mais avatakse Veneetsia kunstibiennaali Eesti paviljonis keraamiku, installatsiooni- ja performance’i-kunstniku Kris Lemsalu (33) näitus.
Loe edasi
Eesti kinnised meistri­võistlused kunstis
Sport sport sportminu hinges ja südames onAnts Laidam
Loe edasi
Kuidas Leonhard Lapin Juku-Kalle Raidile kuldse aeru kinkis
Hiljuti jõudis kinodesse dokumentaalfilm Leonhard Lapinist ja Kumus näeb veel selle nädala lõpuni Lapini suurt isikunäitust. Kadri Karro kogus kokku mõned lõbusad lood möödunud aastal 70 aasta juubelit tähistanud klassikust.
Loe edasi
Ühe väga paksu naise väga valus lugu
Kadri Karro luges Roxane Gay isiklikku ja hingeminevat raamatut „Hunger“.
Loe edasi
Suvel Kristjan Raud, sügisel Picasso
Kadri Karro kohtus Pariisis Laurence des Carsiga, naisega, kes juhib üht Prantsusmaa olulisemat muuseumi, milles avati äsja Balti­maade sümbolismi näitus.
Loe edasi
Baltikumi metsikud hinged jõudsid kuulsasse Orsay muuseumi
Eile Pariisis kuulsas Orsays avatud Baltimaade ühine kunstinäitus on pälvinud positiivset vastukaja.
Loe edasi
FOTOD | Prantsuse, Eesti, Läti ja Leedu riigipead kohtuvad Elysee presidendilossi ees
Täna õhtul avatakse Pariisis Orsay muuseumis näitus „Metsikud hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis“. Näituse patroonid on Prantsusmaa, Eesti, Läti ja Leedu president, kes äsja ka kohale jõudsid ja peatselt Orsay muuseumi näitust avama suunduvad.
Loe edasi
Kadri Karro: Suhkur, mu arm
Loe edasi
Uus filmifestival – Viljandis hakkab nalja saama!
Loe edasi
NÄDALA SARI | Mille eest istuvad vangis teismelised tüdrukud?
„Girls Incarcerated“ Netflix, esilinastus 2. märtsil 2018.1 hooaeg, 8 episoodi.
Loe edasi
Eesti skulptor ehitas Saksamaal kaheksameetrise dinosauruse
Skulptor Edith Karlson avab täna õhtul Saksamaal Museum der Bildenden Künste Leipzigis näituse „Drama is in Your Head V“. Tegemist on installatsiooniga, mille keskmes on hiigelsuur dinosaurus mõõtmetega viis korda kaheksa meetrit.
Loe edasi
NÄDALA FILM | „Solvang“ - kui ühest tikust võib süttida terve riik
Loe edasi
Eestlased on telekarahvas
Loe edasi
Katja Novitskova: „Põletan üksi sama palju energiat kui üks väike firma“
Rahvusvaheliselt kõige kõrgemat tähelendu tegev Eesti kunstnik Katja Novitskova (33) avab tuleval nädalal oma esimese ja seni suurima isikunäituse Tallinnas. Kunstnikuga ajas juttu Kadri Karro.
Loe edasi
Michel Sittow ootas esimest isikunäitust 500 aastat
Keeruline ja kallis rahvusvaheline näituseprojekt toob 15. ja 16. sajandil Euroopa kuninglikes õukondades endale nime teinud Tallinna kunstniku Michel Sittowi haruldased tööd esimest korda ajaloos kokku – näitustele Washingtonis ja Tallinnas, kirjutab Kadri Karro.
Loe edasi
Kadri Karro: Alati võib saabuda päev, kui andestust otsid just sina
Loe edasi
Endine prostituut: „See oli liinitöö“
Sakslanna Sandra Norak (27, nimi muudetud) töötas kuus aastat Saksamaal prostituudina. Kolm aastat tagasi õnnestus tal sellest ringist välja murda.
Loe edasi
"Kui ei tegele avalikult protestiga, siis on Venemaal kõik võimalik"
Oma elu Eesti ja Venemaa pealinnade vahel jagav tuntud vene kunstnik Vladimir Dubossarski avas eile õhtul oma esimese isikunäituse Tallinnas. Dubossarskiga rääkis elust ja kunstist siin- ja sealpool piiri Kadri Karro.
Loe edasi
Neodekadentsi eri | Alan Proosa on köitev nii mehe kui naisena
Loe edasi
Neodekadentsi eri | Julge etenduskunstnik Maria Metsalu
Loe edasi
Kuhu me teel oleme? Pildikesi New Yorgi Performalt
Eesti kunstnike osalemine kunstibiennaalil Performa New Yorgis viis Kadri Karro kirikusse, SoHosse… ja sauna.
Loe edasi
Kuidas rääkida lapsele lehmast?
Loe edasi
Eesti pööraseima kunstikoguja kogus on 25 000 teost
Eesti suurimast erakunstikogust ilmub peagi raamat. Kunstikogu omaniku Mart Lepaga (69) rääkis Kadri Karro.
Loe edasi
Eesti fotokunstimess: 3 päeva, 38 kunstnikku, üle 100 teose
Sel nädalalõpul toimub Telliskivi loomelinnaku Rohelises saalis Eesti Fotokunstimess, kus on võimalik soetada 38 kodu- ja välismaise kunstniku loomingut.
Loe edasi
Viini juutide traagiline lugu
Romaanis „Daam kullas“ esitab Anne-Marie O’Connor mitmekesise pildi ühe teise maailmasõja eelse Euroopa suurlinna inimeste elust ja sõjaga saabunud katastroofist.
Loe edasi
Kuidas mul „Mad Meni“ vaadates internet otsa sai
Loe edasi
Valge ilmutus Vabaõhumuuseumis
Kes meist ei vajaks aeg-ajalt ruumi, kus mõtiskleda, rahulikult looduse hääli kuulata ja parimal juhul iseendast teadlikumaks saada? Kunstnik Marianne Jõgi lõi sellised ruumid Eesti Vabaõhumuuseumisse, kirjutab Kadri Karro.
Loe edasi
Leonhard Lapin: „Sageli aitavad surnud elavaid rohkem kui elavad“
Kadri Karro jalutas sel aastal 70. sünnipäeva tähistava Leonhard Lapiniga Kumus avatud fotonäitusel „Kunstielu kroonikad“ ja pani kirja mõned vanameistrile meenunud seigad.
Loe edasi
Kadri Karro: Kassiomanike terror
Kallid inimesed, tegelege palun oma kassidega ise. Nad on teie, mitte teie naabrite loomad.
Loe edasi
Katja Novitskova näitab New Yorgi südames 200 000 euro eest kunsti
Päeval, kui kõik eestlased olid rõõmsad lühendatud tööpäeva üle ja valmistusid jaanipidustusteks, avati Manhattanil New Yorgi linnavalitsuse ees asuvas pargis eesti kunstniku Katja ­Novitskova (33) skulptuurinäitus „Earth Potential“.
Loe edasi
Hipiuurija: tõelisi vana kooli hipisid on Eestis alles võib-olla vaid mõnikümmend
Juuni esimesel päeval esilinastub Terje Toomistu kauaoodatud dokumentaalfilm nõukogude hipidest. Režissöörilt uurisid filmi sünni kohta Maria Ulfsak ja Kadri Karro.
Loe edasi
Kadri Karro: "Lase mutt läbi!"
Üleeilsel SEB Maijooksul, mis tõi Tallinna Lauluväljakule kokku enam kui 15 000 naist üle kogu Eesti ja kus osalesin koos oma ema ja õega, kuulsin kaht lugu.
Loe edasi
Seemnetest ja sõjast
Kadri Karro kõneleb kunstnik Dénes Farkase ja kuraator Ingrid Ruudiga, kuidas teostus idee pildistada seemnepanku Teravmägedel ja Liibanonis.
Loe edasi
Intervjuu vene kirjanduse superstaariga: parasiidid on vene karu seest ära söönud
Kadri Karro käis Berliinis külas ühel Venemaa tuntuimal kirjanikul Vladimir Sorokinil, kes tuleb sel nädalal Eestisse mitte kirjanduse, vaid hoopis kunstiga seoses – Sorokin avab just Tallinnas oma esimese isikunäituse „Kolm sõpra“.
Loe edasi
Eesti mees, kes kaotas USA kaardilt terve küla
Väliseesti kunstnik Raivo Puusemp (74) sai 1970ndatel USAs hakkama erakordse kontseptuaalset kunsti ja poliitikat siduva projektiga, mis kustutas USA kaardilt Rosendale’i nime kandva küla. Kes ta on?
Loe edasi
Ihu, mälu ja seebist kirsasaapad
Sel nädalal avatakse Kumus näitus „Anu Põder. Haprus on vaprus“, kus tuleb esimest korda nii suures mahus näitamisele Eesti ühe kõige omanäolisema skulptori Anu Põdra looming. Näituse kuraatori Rebeka Põldsamiga rääkis Kadri Karro.
Loe edasi
"Novembri" produtsent: Mul oli "Rehepappi" lugedes raske ette kujutada, kuidas sellest võiks film saada
Nelja aasta eest ostis filmiprodutsent Katrin Kissa õigused teha Andrus Kivirähki romaanist „Rehepapp“ film. Sel nädalal jõuab selle sajandi oodatuim Eesti film esilinastuseni. Kissat usutles Kadri Karro.
Loe edasi
Joovad, ropendavad, kakerdavad, kaklevad, sõimavad, nutavad ja armastavad
Kunstnik Sandra Jõgeva (40) sai valmis oma esimese dokumentaalfilmi „Armastus…“, mis avab 25. jaanuaril tänavuse DocPointi filmifestivali. Miks valis Jõgeva oma debüütfilmi kangelasteks eluga ummikusse jooksnud alkohoolikud, küsis autorilt Kadri Karro.
Loe edasi
Nädala film: „Manchester by the Sea“
„Manchester by the Sea“ on loomulike, nagu elust lõigatud dialoogidega valus film, mis näitab, kuidas elu võib tundmatuseni muutuda vaid ühe, näiliselt juhusliku, argise, läbimõtlemata valeliigutuse tagajärjel
Loe edasi
Kunstnik Kristina Normani tundlikud teemad
Loe edasi
Milline muusika sobib matustele?
Londoni ajakirjas The Week kirjutati hiljuti, et ligi kolmandik britte määrab endale testamendis „sotsiaalmeedia mänedžeri“.
Loe edasi