Priit Hõbemägi
Ajakirjanik
Kui Hando Runneli käest Facebookis sõbrakutse saad, siis vaata ette – tegu pole luuletaja Hando Runneliga!
Loe edasi
Homne eliit tuleb ülikoolist, aga Keskerakond ja EKRE seda ei mõista
Advokaadid ja haldusjuhtimise magistrid jäävadki Toompeal valitsema, teistele seal kohta ei ole. Ajal, mil maailmas toimuv pannud ülikoolidele arenenud riikides tohutu surve, tasub seda silmas pidada.
Loe edasi
Ignar Fjuki debüütromaan on kummastav, kaasakiskuv ja psühhedeelne
Priit Hõbemägi luges Ignar Fjuki debüütromaani „Valge vannikohvik“ ja võrdleb seda Federico Fellini „Amarcordiga“.
Loe edasi
Greta Thunberg ehk miski on mäda Rootsi kuningriigis
Greta Thunbergi ja tema perekonna poolt kirjutatud raamat näitab tumedat tegelikkust Rootsi rahvakodu säravate eesriiete taga. Luges Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Sõltuvuslõks ehk seitse aastat nutitelefonis
Priit Hõbemägi vaatas Kanada dokumentalisti Jon Hyatti verivärsket nutisõltuvuse-teemalist filmi „Screened Out“ ja leiab, et olukord enam hullemaks minna ei saa.
Loe edasi
Kristiina Ehin: „Palju armastust ja sama palju kannatust“
Kristiina Ehini uus luulekogu „Janu on kõikidel üks“ kuulub kindlasti käesoleva aasta olulisemate teoste hulka, arvab Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Paneme ka õpetajatele distantsõpetamise eest hinded!
Distantsõpe ehk Zoomikool oli katsumus, milleks ükski lapsevanem valmis ei olnud. See sadas kaela ootamatult ühel märtsikuu päeval, kui selgus, et lapsed koroonaohu tõttu enam kooli minna ei saa ning tunnid hakkavad toimuma arvuti vahendusel
Loe edasi
Meesideaalist ja 1970. aastate Y-kinnisega aluspesust
Fotokunstnik Herkki Erich Merila uus näitus „Taaveti null“ vaatleb 1970ndate meheideaale meeste aluspesureklaamide ja kataloogifotode kaudu, sidudes neid oma isiklike mälupiltidega tol kümnendil kasvanud poisina. Merilaga ajas juttu Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Schreckensnacht ehk Dresdeni pommitamine jääb mõistusele vastuvõtmatuks
Priit Hõbemägi luges Sinclair McKay raamatut teise maailma­sõja ühest kõige süngemast episoodist.
Loe edasi
Kuidas pärast surma edasi elada
Priit Hõbemägi luges Andres Pulveri raamatut Eesti kultuuritegelaste lahkumistest maisest elust ning jõudis lõpuks välja eksistentsialismini.
Loe edasi
Mõned eriliselt pöetud v***d ja paar läti uuetüübilist võrgutusnippi*
Värske novellikogumik „Eesti novell 2020“ paistab silma Maarja Kangro ja Andrei Ivanovi novellidega. Kogumikku luges Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Priit Hõbemägi: ERR ei peaks olema erameedia konkurent, vaid suunanäitaja
Kuna mind esitati Riigikogu kultuurikomisjoni poolt Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu liikme kandidaadiks, siis palus Delfi mul selgitada oma kandideerimise põhjuseid ning vaateid ERR-ile.
Loe edasi
Lehesõdadest veterani pilguga
Pärast pikka pausi on kahe suure Eesti kapitalil põhineva meediamaja vahele siginenud taas avalik sõnelus.
Loe edasi
Priit Hõbemägi maaeluministrist: kas see mees magas, kui Eesti vabariik taastati?
Sellist jama peame me maaeluministri suust kuulma!
Loe edasi
Darvinistlik olelusvõitlus mikroobide ja inimeste vahel. Kes võidab?
Priit Hõbemägi luges Yale’i ülikooli meditsiiniajaloo professori Frank M. Snowdeni raamatut „Epideemiad ja ühiskond. Mustast surmast tänapäevani“, mis annab ülevaate inimkonna pikast kooseksisteerimisest kohutavate nakkushaigustega.
Loe edasi
Dramamama kõlab uue vinüüli peal ülihästi
USAs elava kitarristi Laur Joametsaga rääkis Dramamama uuest plaadist, elust koroonakoomas Nashville’is ning tema uuest ansamblist LORE Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Hurraa, lapsevanematel algas koolivaheaeg!
Tavaliselt on nii, et just koolilapsed ootavad kevadist koolivaheaega üle kõige. Nad on tüdinud talvest ja klassis istumisest, matemaatikast ja emakeelest ja tahaksid juba välja... klassist välja.
Loe edasi
Woody Allen. Mustas nimekirjas
Filmirežissööri Woody Alleni värsketesse memuaaridesse sukeldus Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Piip ja Tuut tegid lastele uue veebitelekanali
Klounid Piip ja Tuut ehk Haide Männamäe ja Toomas Tross avasid kolmapäeval, 8. aprillil veebiaadressil www.piipjatuut.tv oma telekanali, kirjutab Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Koroonakriis annab e-raamatutele uue võimaluse
Ajal, kui tuleb pikalt kodus istuda, on e-raamat nagu taeva kingitus. Teed arvuti lahti, klikid raamatupoe või raamatukogu leheküljel ja raamat on kohe arvutis või nutiseadmes. Raamatukirjastajatega rääkis Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Vahva sõdur Švejk koroonapandeemia päevil
Jaroslav Hašeki särav idioot Švejk ja tema teised geniaalsed satiirilised jutustused tõstavad tuju ka koroona ajal, leidis Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Nüüd on meil aega, et mõelda aeglaselt
Areen soovitab lugeda e-raamatuid, mida saab kodust lahkumata veebi kaudu arvutisse, telefoni või tahvlisse tellida! Esimene soovitus on Daniel Kahnemani „Kiire ja aeglane mõtlemine“ (Rahva Raamat).
Loe edasi
Lugejahittide tõlkija Valda Raud oli väärtkirjanduse maiasmokk
Valda Raua eluloo­raamat toob lugejateni tuntud tõlkija tööd ja rõõmud, kuid ka tema elu tumedad allhoovused, kirjutab Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Koroonakillud
Lühikeseks ajaks tundus, et olulisim asi on planeedi päästmine. See vajus aga kohe tagaplaanile, kui selgus, et kõige tähtsam on siiski iseenda päästmine.
Loe edasi
Hobifotograaf Bryan Adamsi maitsekad triviaalsused
Priit Hõbemägi külastas Bryan Adamsi fotonäitust „Päevavalgel“ Fotografiskas ja otsis vastust küsimusele, kas Adams on vaid rikas asjaarmastaja või tõsiseltvõetav fotokunstnik.
Loe edasi
Osolin on küll sõber, aga tõde on kallim veel
Ei mäletagi teist sellist elulooraamatut, mille ümber oleks puhkenud nii positiivne möll. Olav Osolin on muidugi turundusgeenius, aga see on ainult üks osa tervikust.
Loe edasi
Kas poliitikud ja ametnikud loodavad, et koroonaviiruse epideemia läheb neist mööda?
Olulised „kes, miks, kuidas ja millal“-küsimused on koroonaviiruse leviku osas jäetud esitamata ja seetõttu lastakse poliitikutel vastutustundetult tühja juttu ajada.
Loe edasi
Erki Pärnoja vabaduse leidmine piiratud ruumis
Erki Pärnoja „LEVA“7/10
Loe edasi
Lapsed ütlevad „Sipsiku“ kohta kogu tõe!
NÄDALA FILM: Mimi (9) ja tema vend Konrad (11) käisid Areeni palvel vaatamas animafilmi „Sipsik“. Nende muljed pani kirja Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Ma snuuzin su feissaris ära!
Viimasel ajal tegelen üha rohkem Facebookis snuuzimisega (ingl snooze – uinutama). See tähendab, et ma kõrvaldan oma Facebooki ajajoonelt kuuks ajaks selliseid inimesi, kellega FB-sõbraks saamise nimel mõned oleksid valmis andma oma vasaku käe. Aga mul on kopp ees.
Loe edasi
Modernistlik murrang ning valguse ja varjude mäng
Priit Hõbemägi luges kaht väga head (foto)raamatut eestlastest, arhitektuurist ja modernismist nii Ameerikas kui kodumaal, mille peategelasteks on August E. Komendant, Louis I. Kahn ning fotograaf Rein Vainküla.
Loe edasi
Nobeli laureaat Svetlana Aleksijevitš: tänapäeval Venemaal ringi sõites võib kohtuda meeletu hulga kaotajatega
Nobeli kirjanduspreemia laureaadi Svetlana Aleksijevitši nõukogude aega dokumenteerivas dokumentaalproosas on stseene, mille kõrval Stephen Kingi õudusjutud on nagu väikelaste unejutud. Kirjaniku kohtumisõhtul Tallinnas Kirjanike Majas käis Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Tunneli lõpust paistab vaid läheneva rongi prožektor
Urmas Vadi „Elu mõttetusest“ on lühijuttude ja kirjanduslike kildude kogumik, mille tegevus leiab aset Pettunud Inimeste külas.
Loe edasi
Mõtuse Jaani lapsepõlv, poisi-iga ja noorus
Loe edasi
Haarav romaan suurpartei riigipöördekatsest tänapäeva Eestis
Jaak Jõerüüt on kirjanik, esseist, karjääridiplomaat, suursaadik ja eksminister. Selliste teenete ja sellise elukogemusega mehi ei ole Eestis palju. Tema peened prilliraamid, selge pilk ja täpselt piiratud kerge habe jätavad mulje tasakaalukast ja terava mõistusega inimesest.
Loe edasi
Kliimaskeptiku märkmeid kliimahüsteeria ajal
Euroopa Liit pingutab kliimahüsteeriaga rängalt üle.
Loe edasi
Hea maitsega laenaja Märten Kross
Märten Kross „Üks poiss vaatas tähti“5/10
Loe edasi
Kui enam millestki pole kirjutada
Hiljuti dramaatiliselt kirjanikupalgast loobunud Tõnu Õnnepalu uus raamat „Lõpmatus“ lõpetab kolmeosalise sarja kirjaniku rännuteedest (eelnevad osad „Pariis“ ja „Aaker“), mis kõik vestavad kirjaniku elus tähendusrikastest geograafilistest paikadest.
Loe edasi
Robotex – universumi suurim robootikafestival!
Detsembri alguses toimus planeedi suurim robootikafestival Robotex. Ja kui uskuda, et Maa on ainus planeet universumis, kus on mõistuslik elu, siis on see ühtlasi ka universumi suurim robootikafestival.
Loe edasi
Suurepärane näitus fotograafilt, kes polnudki fotograaf
2017. aasta kevadel hakkasid maailmas levima jutud Venemaal leitud salapärasest nõukogude tänavafotograafi Maša Ivašintsova fotonegatiivide kogust. Mis oli rahvusvahelise sensatsiooni tekitanud loos tõde ja mis mitte, rääkisid Priit Hõbemäele Ivašintsova tütar Asja Melkumjan ja tema abikaasa Jegor Rjabošlõk.
Loe edasi
Sõjafotograafi silmad: sa ei taha teada, mida nad on näinud
Maailmakuulus sõjafotograaf James Nachtwey avas Fotografiskas oma ülevaatenäituse „Memoria“ ning vestles sel puhul Priit Hõbemäega oma ebatavaliselt elust ja tööst.
Loe edasi
Paavo Matsin ornitoloogi vastuvõtul
Paavo Matsini uuel fantaasiaromaanil „Kongo tango“ on kolm motot: üks Moosese raamatust, teine Berk Vaherilt ja kolmas Boriss Pasternakilt.
Loe edasi
Andrus Kivirähkilt uus lõbusate lastejuttude kogu „Tont ja Facebook“
Andrus Kivirähki „Tont ja Facebook“ lugude võti peitub selles, et laste kaaslasteks olevad esemed, loomad ning nähtused on inimlikustatud.
Loe edasi
Huligaanselt allumatu, kuid õrn „Juhan“
Juhan „Ma lillesideme võtaks“9/10
Loe edasi
Siseturism: hilisõhtune Paldiski
Sügiseselt vihmasel nädalavahetuse õhtul tundub idee sõita Tallinnast Paldiskisse piisavalt radikaalne, et see teoks teha. Autolaternate valgus lõikab hämarust ja klaasipuhastajad töötavad usinalt. Autos on soe ja hubane. See on siseturism oma parimal kujul.
Loe edasi
Sofi Oksaneni uus romaan räägib Ukraina maffiast ja munarakkudega kaubitsemisest
Sofi Oksaneni Soomes ilmunud uut romaani „Koertepark“ („Koirapuisto“) luges Priit Hõbemägi. Midagi on Oksaneni jutumasinas katki läinud, arvab ta.
Loe edasi
„Disco Elysiumi“ eelkäija on Robert Kurvitza romaan „Püha ja õudne lõhn“
„Suvevaheaja viimasel päeval haihtuvad avalikust rannast haridusminister Ann-Margaret Lundi neli tütart. Esmareisil kaob värskelt sisseõnnistatud alus tuhande viiesaja reisijaga pardal.“
Loe edasi
Tšehhi kelneri seksiseiklused ja elu miljonäride koonduslaagris
Bohumil Hrabali romaanis „Ma teenindasin inglise kuningat“ on palju nalja, seksi ja seiklusi ning mida enam peategelane iseendas selgusele hakkab jõudma, seda kõrgemale tõuseb tekst argisusest, selginedes ja õilistudes.
Loe edasi
Lapsed panid PROTO avastus­tehasele hindeks nelja
Priit Hõbemägi käis koos lastega testimas Noblessneris äsja avatud hariduslikku virtuaalreaalsuse keskust PROTO avastustehas.
Loe edasi
Piret Raua uue romaani tegevus käib naisteajakirja Emme toimetuses
Tuntud lastekirjaniku ja illustraatori Piret Raua uus täiskasvanutele mõeldud romaan „Verihurmade aed“ jõuab lähitulevikus lugejateni. Sel puhul vestles temaga Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Ema peksis väikese Elton Johni tagumiku traatharjaga veriseks
Priit Hõbemägi luges rokkmuusik Elton Johni autobiograafiat „Mina“ ja väidab, et nii hoogsat elulooraamatut pole ammu eesti keeles avaldatud.
Loe edasi
Briti fotograaf pildistas üles Eesti elu aastal 1992
Briti fotograafi Martin Parri näitusel Nooruse galeriis on väljas pildid vaesest ja värvitust Eestist aastal 1992. Maailmakuulsa fotodokumentalistiga käis Tartus kohtumas Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Ma ei pea sulle kaotusvalust rääkima
Priit Hõbemägi käis vaatamas romaani „Ohakalind“ põhjal tehtud filmi ning leidis, et nii raamat kui film on mõlemad väga head, ehkki erinevad.
Loe edasi
Vabadus soodustab ühtmoodi nii head kui halba
Sergei Dovlatovi „Leivatöö. Võõramaa naine“ kirjeldab igapäevaelu N Liidus kerge irooniaga.
Loe edasi
Kolm romaani, neli aastakümmet
Triloogia „Täiskasvanute mängud“ seob tervikuks Toomas Vindi kolm varem ilmunud romaani, mis räägivad eri ajajärkudest Eesti elus.
Loe edasi
Toomas Vint: Iga korralik maal peidab endas seda, mis on vaataja silmades ja südames
Kevadel 75aastaseks saanud kirjanik ja maalikunstnik Toomas Vint avaldas äsja uue raamatu „Täiskasvanute mängud“. Sel puhul käis Priit Hõbemägi tema Nõmme mändide all asuvas kodus kunstnikuga vestlemas.
Loe edasi
Uus räpase teadusraha skandaal tipplaboris
Ajal, kui Eestis arutatakse teadusraha kasutamise üle Tallinna Tehnikaülikoolis ja ka Tartu Ülikoolis, puhkes USAs asuvas maailma juhtivas tehnoloogiainstituudis MIT (Massachusetts Technology Institute) jube skandaal, mis on samuti teaduse tegemiseks mõeldud rahaga seotud.
Loe edasi
Kirjuta bestseller, teenid rohkem kui miljoni!
Eestlased on väidetavalt maailma kõige suuremad raamatu­lugejad.
Loe edasi
Tauno Vahter: Hitleri ja natsiraamatute lugejatest on osa siiski kapinatsid
Kirjastusel Tänapäev täitub sügisel 20 tegevusaastat. Tänapäeva peatoimetaja Tauno Vahter (41) rääkis Priit Hõbemäele e-raamatutest, tõlkelollustest ja kirjastamise tabuteemadest.
Loe edasi
Mikk Pärnits – Eesti pulp fiction’i kroonimata kuningas
Mikk Pärnits tõestab uues raamatus „Must Mägi“, et valdab eestilikku pulp fiction’i žanri suurepäraselt.
Loe edasi
Kas Kuku klubi oli kollaborantide koobas?
Priit Hõbemägi luges Heinz Valgu järjekordset raamatut Kuku klubist. See ärgitas mõtlema kunstnikest ja kollaboratsionismist.
Loe edasi
Bondi filmitüdrukute uurija: ajakirjandus on neisse üleolevalt suhtunud
Kas uues Bondi filmis esinev tumedanahaline naissoost agent 007 tähendab, et valge mees jääb James Bondi rollist lõplikult ilma? Priit Hõbemägi uuris seda Bondi filmitüdrukute kohta raamatu kirjutanud Londoni Westminsteri Ülikooli õppejõult Monica Germanàlt.
Loe edasi
Hitleri agoonia ja surm: seni avaldamata dokumendid
Priit Hõbemägi luges uut raamatut Adolf Hitleri surma asjaolude ja versioonide kohta ning tõdes, et midagi ennekuulmatut on sel teemal raske avastada.
Loe edasi
GUUD, BÄÄD JA NÄDALA SÕNA | Veerpalu vaikib kõrvulukustavalt
Nolan moosib tallinlasi. Tulnukajooks. Rallimürgitus. Veerpalu vaikib kõrvulukustavalt. Nädala sõna: uriininurk
Loe edasi
Rumal rahvas kõrvupidi helgesse tulevikku!
Tallinna peatänava projekti peatamine on üks osa suuremast muutusest, mis ühiskonnas toimub. See on pöördumine ummisjalu tormava uuendamise juurest realistliku maailmavaate juurde.
Loe edasi
Miks te kardate tõde?
Teaduses on teooriad ümberlükatavad. See on teaduse põhiolemuses. Just siin on katastroofilise inimtekkelise kliimamuutuse selgitamise kõige nõrgem koht.
Loe edasi
Vanasti oli laulupeol palju lõbusam
Kunagi müüdi laulupeo ajal lauluväljakul õlut ilma igasuguste piiranguteta. Mehed sumisesid roheliste putkade ümber, tassisid kastidega õllepudeleid ja külitasid murul. Juhtus, et mõni meeskoorilaulja magas oma koori lavale mineku õlleputka suminas maha ja jäi teist ringi ootama.
Loe edasi
„Eesti rahva rõivad“ on pildiraamat, mis toob noortele kultuuri lähemale
Kui inimesed ei viitsi lugeda akadeemilist või isegi populaarteaduslikku teksti, siis las vaatavad vähemalt pilte!
Loe edasi
Jimmy Nelson: fotograafia pole tehnoloogia, vaid hinge tabamine
Telliskivis avatud Fotografiska fotokunstikeskuse esimese näituse täht on Jimmy Nelson (51), maailmakuulus kaduvate kultuuride jäädvustaja. Temaga vestles Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Avatakse Fotografiska fotokunstikeskus
20. juunil avatakse Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus, seni Punase Maja nime all tuntud hoones fotokunstikeskus Fotografiska.
Loe edasi
David Vseviovi elu hämmastavad esimesed kaks nädalat
Priit Hõbemägi märgib, et Vseviovi elulooraamatust on oodata ohtralt nalja ja lugeja lõbusat altvedamist. "See on elamus, mis nii pea ei unune."
Loe edasi
Stingi uus plaat on rahulik kulgemine hittide rajal
Sting „My Songs“7/10
Loe edasi
Vihase näoga idaeurooplase mälestused
Kirjanik Hvostovi „peas“ veedetud neli tundi on hästi kulutatud aeg, arvab Andrei Hvostovi raamatut „Kirjad Maarale“ lugenud Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Rektorid taunivad teadusrahastuse vähenemist ja kinnitavad: üliõpilaste lõpuaktused toimuvad!
Rektorite Nõukogu kinnitas Eesti Ekspressile, et tõele ei vasta levima hakanud informatsioon, nagu plaaniks rektorite nõukogu kõrgkoolide lõpuaktuste ärajätmist protestiaktsioonina valitsuse otsusele teadusraha taseme vähenemise vastu.
Loe edasi
Silmaklapid ja hirm muutuse ees
Mida aeg edasi, seda enam mulle tundub, et Eesti poliitikas ja avalikus väitluses, samuti osas peavoolumeedias on silmaklappide aeg.
Loe edasi
„Mul kaasas koopaorav...“
Jüri Aarma (30. V 1951 – 21. V 2019) in memoriam.
Loe edasi
Tõnu Õnnepalu Pariisi-röntgen
Kakskümmend viis aastat pärast Tõnu Õnnepalu noorusaega Pariisis, kus ta kirjutas enda kirjanikuna kuulsaks teinud romaani „Piiririik“, on Õnnepalu Pariisis tagasi.
Loe edasi
Viimse võitluse maale lahing otsustav toob!*
Ma arvan, et neid ei ole õnneks just palju, kes hoobilt taipavad, kust on pärit pealkirjas olev tsitaat. Aga te nuputage, nuputage!
Loe edasi
Lühijutte Tallinna hävitamisest kodanike tavaperverssusteni
Uus lühijuttude kogumik „Eesti novell 2019“ pakub lugejale nii sisekaemusi, nalja kui erootilisi eksirännakuid. Luges Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Enne kui Leviathan ärkab ehk kahekõne helilooja Jüri Reinverega
Helilooja Jüri Reinvere jälgib maailma terasel ja tähelepanelikul pilgul. Ka tema värskeim teos „Enne kui Leviathan ärkab“ paistab viitavat maailmas ees ootavatele suurtele muutustele. Heliloojaga vestles Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Steve Hackett esitab Tallinna kontserdil Genesise kuulsat plaati
Genesise kitarrist Steve Hackett esitab ansambliga Alexela kontserdimajas originaalitruult Genesise albumit „Selling England By The Pound“. Steve Hackettiga rääkis Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Munadel käimise õpetus edasijõudnutele
Roosmarii Kurvits ja Tiit Hennoste „101 Eesti ajakirjanduspala“ on kirev, ülevaatlik ja informeeriv lugemine.
Loe edasi
MaiGroupi uus plaat – nagu liblika lend looduses
MaiGroup „Metamorphosis“7/10
Loe edasi
Miniseeliku looja Mary Quanti näitus Londonis
Kuulsale Briti moeloojale Mary Quantile pühendatud näitus Londonis Victoria ja Alberti muuseumis on retk 1960.–70. aastate kirevasse moemaailma miniseelikutest ja nappidest lühikestest pükstest erksavärviliste sukkpükste ja kosmeetikani. Näitusel käis Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Kremli haigla saladused kirurgi silmade läbi
Priit Hõbemägi luges Praskovja Mošentseva raamatut „Kremli haigla saladused“ ja vangutas hämmastusest pead.
Loe edasi
Kirke Karja ja Mingo Rajandi kõnnivad punasel joonel
Heliloojad Kirke Karja ja Mingo Rajandi kirjutasid Jazzkaare 30 aasta juubeli avakontserdiks oma nägemuse järgi ümber hulga Erkki-Sven Tüüri ja Lepo Sumera muusikat ning miksisid seda oma muusika ja improvisat­sioonidega. Neid intervjueeris Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Ups! Ma tegin seda jälle!
Valimistega on mul alati mingi värk. Keda iganes ma ka valisin, võitjaks tuli ikka see, keda ma ei valinud.
Loe edasi
President Pätsi salakoodid ja relvastatud rahvatantsu­ansambel Sõleke
Kirjanik Urmas Vadi värske romaan „Ballett­meister“ esitab nägemuse salaoperatsioonist, mille eesmärk oli vabastada president Konstantin Päts Kaasani vangla vaimuhaiglast ning toimetada ta Šveitsi Eesti eksiilvalitsust juhtima. Urmas Vadi küsitles Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Kuulus Fotografiska tuleb ka Telliskivi Loome­linnakusse
Telliskivi Loomelinnakus avatakse suvel fotokeskus Fotografiska – esimene väljaspool Rootsit. Stockholmi Fotografiska asutajate Per ja Jan Bromaniga vestles Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Kuidas neonatsist sai tubli juut
Viimaste päevade olulisemate teemade hulka on tõusnud lood sellest, kuidas piletita trammijänes Tallinnas temast mööduvat rabi sõimas ja kuidas noor­e­krelane Ruuben Kaalep intervjuus ütles, et „Hitler oli Teise maailmasõja kontekstis pigem hea väejuht“. Tänases õhustikus toob esimene kohe kaasa antisemiidi, teine aga natsi tiitli. Selliste ütlemistega tasub olla ettevaatlik, sest kunagi ei või teada, millist verd ütleja enda soontes tegelikult voolab.
Loe edasi
Karin Pauluse ülipõnev retk nõukogude aja ehitistesse
Karin Pauluse raamatut „101 nõukogude aja ehitist“ luges ja nautis täiega Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Skandaalne Robert Crumb lõpetas naiste joonistamise
Koomiksimaailma enfant terrible, ameerika kunstnik Robert Crumb on alates 1960. aastatest joonistanud peaaegu pornograafilisi koomikseid, mille peategelasteks on tavaliselt seksinäljas räpane vanamees ja kardashianlikult võimsa tagumiku ning jõuliste reitega kiimalised piigad.
Loe edasi
Tagantjärele targad tulid kivi alt välja
Valimisjärgsetel päevadel on raadio- ja telekanalitesse tekkinud uus saateformaat, mille nimeks võiks olla „Tagantjärele targa pajatused“.
Loe edasi
„Vargamäe“ või „Truth and Justice“? "Tõde ja õigus" ilmub inglise keeles teise nime all, kuid see ei meeldi varasemale tõlkijale
Ajal, kui Tanel Toomi ekraniseering Tammsaare suurromaanist on üldine kõneaine, keeb Eestis vaidlus, mis vääriks nimekomisjoni sekkumist.
Loe edasi
Šostakovitši elu ehk hing paelaga kaelas
Julian Barnesi „Aja müra“ on romaan vene helilooja Dmitri Šostakovitši (1906-1975) elust ja loomingust, eelkõige aga tema suhetest Võimuga.
Loe edasi
Imet oodates
Inimkonna peale ei tasu maailma parandamise osas enam väga panustada. Tuleb oodata imet.
Loe edasi
Keldriline Heli kõlas jälle
Priit Hõbemägi käis kuulamas muusikat legendaarselt rokkansamblilt Keldriline Heli / Väntorel, mis kõlas Otsa-kooli noorte muusikute toel ja bändi enda liikmete abil kahel kontserdil Tallinnas ja Tartus.
Loe edasi
Intervjuu Beatrice´iga, kellest sai üleöö Tallinna kõige vaadatum nägu
EE30: Noor naine, kelle hinge ja keha reklaamivaid plakateid "Soul & Body" on terve linn täis kleebitud, väljub tumesinisest BMW-st, õlgadel tume naaritsakasukas ja käes mobiiltelefon. Ta siseneb maitsekasse kontorisse, mille üks sein on kaetud tema hiigelportreedega. Beatrice pakub Aafrika teed. Lugu ilmus 5. märtsil 1993.
Loe edasi
PÄEVA PILT | Fossiilkütusega kojamees
Fossiilkütusega kojamees Tallinna vanalinnas.
Loe edasi