Priit Hõbemägi
Ajakirjanik
Modernistlik murrang ning valguse ja varjude mäng
Priit Hõbemägi luges kaht väga head (foto)raamatut eestlastest, arhitektuurist ja modernismist nii Ameerikas kui kodumaal, mille peategelasteks on August E. Komendant, Louis I. Kahn ning fotograaf Rein Vainküla.
Loe edasi
Nobeli laureaat Svetlana Aleksijevitš: tänapäeval Venemaal ringi sõites võib kohtuda meeletu hulga kaotajatega
Nobeli kirjanduspreemia laureaadi Svetlana Aleksijevitši nõukogude aega dokumenteerivas dokumentaalproosas on stseene, mille kõrval Stephen Kingi õudusjutud on nagu väikelaste unejutud. Kirjaniku kohtumisõhtul Tallinnas Kirjanike Majas käis Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Tunneli lõpust paistab vaid läheneva rongi prožektor
Urmas Vadi „Elu mõttetusest“ on lühijuttude ja kirjanduslike kildude kogumik, mille tegevus leiab aset Pettunud Inimeste külas.
Loe edasi
Mõtuse Jaani lapsepõlv, poisi-iga ja noorus
Loe edasi
Haarav romaan suurpartei riigipöördekatsest tänapäeva Eestis
Jaak Jõerüüt on kirjanik, esseist, karjääridiplomaat, suursaadik ja eksminister. Selliste teenete ja sellise elukogemusega mehi ei ole Eestis palju. Tema peened prilliraamid, selge pilk ja täpselt piiratud kerge habe jätavad mulje tasakaalukast ja terava mõistusega inimesest.
Loe edasi
Kliimaskeptiku märkmeid kliimahüsteeria ajal
Euroopa Liit pingutab kliimahüsteeriaga rängalt üle.
Loe edasi
Hea maitsega laenaja Märten Kross
Märten Kross „Üks poiss vaatas tähti“5/10
Loe edasi
Kui enam millestki pole kirjutada
Hiljuti dramaatiliselt kirjanikupalgast loobunud Tõnu Õnnepalu uus raamat „Lõpmatus“ lõpetab kolmeosalise sarja kirjaniku rännuteedest (eelnevad osad „Pariis“ ja „Aaker“), mis kõik vestavad kirjaniku elus tähendusrikastest geograafilistest paikadest.
Loe edasi
Robotex – universumi suurim robootikafestival!
Detsembri alguses toimus planeedi suurim robootikafestival Robotex. Ja kui uskuda, et Maa on ainus planeet universumis, kus on mõistuslik elu, siis on see ühtlasi ka universumi suurim robootikafestival.
Loe edasi
Suurepärane näitus fotograafilt, kes polnudki fotograaf
2017. aasta kevadel hakkasid maailmas levima jutud Venemaal leitud salapärasest nõukogude tänavafotograafi Maša Ivašintsova fotonegatiivide kogust. Mis oli rahvusvahelise sensatsiooni tekitanud loos tõde ja mis mitte, rääkisid Priit Hõbemäele Ivašintsova tütar Asja Melkumjan ja tema abikaasa Jegor Rjabošlõk.
Loe edasi
Sõjafotograafi silmad: sa ei taha teada, mida nad on näinud
Maailmakuulus sõjafotograaf James Nachtwey avas Fotografiskas oma ülevaatenäituse „Memoria“ ning vestles sel puhul Priit Hõbemäega oma ebatavaliselt elust ja tööst.
Loe edasi
Paavo Matsin ornitoloogi vastuvõtul
Paavo Matsini uuel fantaasiaromaanil „Kongo tango“ on kolm motot: üks Moosese raamatust, teine Berk Vaherilt ja kolmas Boriss Pasternakilt.
Loe edasi
Andrus Kivirähkilt uus lõbusate lastejuttude kogu „Tont ja Facebook“
Andrus Kivirähki „Tont ja Facebook“ lugude võti peitub selles, et laste kaaslasteks olevad esemed, loomad ning nähtused on inimlikustatud.
Loe edasi
Huligaanselt allumatu, kuid õrn „Juhan“
Juhan „Ma lillesideme võtaks“9/10
Loe edasi
Siseturism: hilisõhtune Paldiski
Sügiseselt vihmasel nädalavahetuse õhtul tundub idee sõita Tallinnast Paldiskisse piisavalt radikaalne, et see teoks teha. Autolaternate valgus lõikab hämarust ja klaasipuhastajad töötavad usinalt. Autos on soe ja hubane. See on siseturism oma parimal kujul.
Loe edasi
Sofi Oksaneni uus romaan räägib Ukraina maffiast ja munarakkudega kaubitsemisest
Sofi Oksaneni Soomes ilmunud uut romaani „Koertepark“ („Koirapuisto“) luges Priit Hõbemägi. Midagi on Oksaneni jutumasinas katki läinud, arvab ta.
Loe edasi
„Disco Elysiumi“ eelkäija on Robert Kurvitza romaan „Püha ja õudne lõhn“
„Suvevaheaja viimasel päeval haihtuvad avalikust rannast haridusminister Ann-Margaret Lundi neli tütart. Esmareisil kaob värskelt sisseõnnistatud alus tuhande viiesaja reisijaga pardal.“
Loe edasi
Tšehhi kelneri seksiseiklused ja elu miljonäride koonduslaagris
Bohumil Hrabali romaanis „Ma teenindasin inglise kuningat“ on palju nalja, seksi ja seiklusi ning mida enam peategelane iseendas selgusele hakkab jõudma, seda kõrgemale tõuseb tekst argisusest, selginedes ja õilistudes.
Loe edasi
Lapsed panid PROTO avastus­tehasele hindeks nelja
Priit Hõbemägi käis koos lastega testimas Noblessneris äsja avatud hariduslikku virtuaalreaalsuse keskust PROTO avastustehas.
Loe edasi
Piret Raua uue romaani tegevus käib naisteajakirja Emme toimetuses
Tuntud lastekirjaniku ja illustraatori Piret Raua uus täiskasvanutele mõeldud romaan „Verihurmade aed“ jõuab lähitulevikus lugejateni. Sel puhul vestles temaga Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Ema peksis väikese Elton Johni tagumiku traatharjaga veriseks
Priit Hõbemägi luges rokkmuusik Elton Johni autobiograafiat „Mina“ ja väidab, et nii hoogsat elulooraamatut pole ammu eesti keeles avaldatud.
Loe edasi
Briti fotograaf pildistas üles Eesti elu aastal 1992
Briti fotograafi Martin Parri näitusel Nooruse galeriis on väljas pildid vaesest ja värvitust Eestist aastal 1992. Maailmakuulsa fotodokumentalistiga käis Tartus kohtumas Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Ma ei pea sulle kaotusvalust rääkima
Priit Hõbemägi käis vaatamas romaani „Ohakalind“ põhjal tehtud filmi ning leidis, et nii raamat kui film on mõlemad väga head, ehkki erinevad.
Loe edasi
Vabadus soodustab ühtmoodi nii head kui halba
Sergei Dovlatovi „Leivatöö. Võõramaa naine“ kirjeldab igapäevaelu N Liidus kerge irooniaga.
Loe edasi
Kolm romaani, neli aastakümmet
Triloogia „Täiskasvanute mängud“ seob tervikuks Toomas Vindi kolm varem ilmunud romaani, mis räägivad eri ajajärkudest Eesti elus.
Loe edasi
Toomas Vint: Iga korralik maal peidab endas seda, mis on vaataja silmades ja südames
Kevadel 75aastaseks saanud kirjanik ja maalikunstnik Toomas Vint avaldas äsja uue raamatu „Täiskasvanute mängud“. Sel puhul käis Priit Hõbemägi tema Nõmme mändide all asuvas kodus kunstnikuga vestlemas.
Loe edasi
Uus räpase teadusraha skandaal tipplaboris
Ajal, kui Eestis arutatakse teadusraha kasutamise üle Tallinna Tehnikaülikoolis ja ka Tartu Ülikoolis, puhkes USAs asuvas maailma juhtivas tehnoloogiainstituudis MIT (Massachusetts Technology Institute) jube skandaal, mis on samuti teaduse tegemiseks mõeldud rahaga seotud.
Loe edasi
Kirjuta bestseller, teenid rohkem kui miljoni!
Eestlased on väidetavalt maailma kõige suuremad raamatu­lugejad.
Loe edasi
Tauno Vahter: Hitleri ja natsiraamatute lugejatest on osa siiski kapinatsid
Kirjastusel Tänapäev täitub sügisel 20 tegevusaastat. Tänapäeva peatoimetaja Tauno Vahter (41) rääkis Priit Hõbemäele e-raamatutest, tõlkelollustest ja kirjastamise tabuteemadest.
Loe edasi
Mikk Pärnits – Eesti pulp fiction’i kroonimata kuningas
Mikk Pärnits tõestab uues raamatus „Must Mägi“, et valdab eestilikku pulp fiction’i žanri suurepäraselt.
Loe edasi
Kas Kuku klubi oli kollaborantide koobas?
Priit Hõbemägi luges Heinz Valgu järjekordset raamatut Kuku klubist. See ärgitas mõtlema kunstnikest ja kollaboratsionismist.
Loe edasi
Bondi filmitüdrukute uurija: ajakirjandus on neisse üleolevalt suhtunud
Kas uues Bondi filmis esinev tumedanahaline naissoost agent 007 tähendab, et valge mees jääb James Bondi rollist lõplikult ilma? Priit Hõbemägi uuris seda Bondi filmitüdrukute kohta raamatu kirjutanud Londoni Westminsteri Ülikooli õppejõult Monica Germanàlt.
Loe edasi
Hitleri agoonia ja surm: seni avaldamata dokumendid
Priit Hõbemägi luges uut raamatut Adolf Hitleri surma asjaolude ja versioonide kohta ning tõdes, et midagi ennekuulmatut on sel teemal raske avastada.
Loe edasi
GUUD, BÄÄD JA NÄDALA SÕNA | Veerpalu vaikib kõrvulukustavalt
Nolan moosib tallinlasi. Tulnukajooks. Rallimürgitus. Veerpalu vaikib kõrvulukustavalt. Nädala sõna: uriininurk
Loe edasi
Rumal rahvas kõrvupidi helgesse tulevikku!
Tallinna peatänava projekti peatamine on üks osa suuremast muutusest, mis ühiskonnas toimub. See on pöördumine ummisjalu tormava uuendamise juurest realistliku maailmavaate juurde.
Loe edasi
Miks te kardate tõde?
Teaduses on teooriad ümberlükatavad. See on teaduse põhiolemuses. Just siin on katastroofilise inimtekkelise kliimamuutuse selgitamise kõige nõrgem koht.
Loe edasi
Vanasti oli laulupeol palju lõbusam
Kunagi müüdi laulupeo ajal lauluväljakul õlut ilma igasuguste piiranguteta. Mehed sumisesid roheliste putkade ümber, tassisid kastidega õllepudeleid ja külitasid murul. Juhtus, et mõni meeskoorilaulja magas oma koori lavale mineku õlleputka suminas maha ja jäi teist ringi ootama.
Loe edasi
„Eesti rahva rõivad“ on pildiraamat, mis toob noortele kultuuri lähemale
Kui inimesed ei viitsi lugeda akadeemilist või isegi populaarteaduslikku teksti, siis las vaatavad vähemalt pilte!
Loe edasi
Jimmy Nelson: fotograafia pole tehnoloogia, vaid hinge tabamine
Telliskivis avatud Fotografiska fotokunstikeskuse esimese näituse täht on Jimmy Nelson (51), maailmakuulus kaduvate kultuuride jäädvustaja. Temaga vestles Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Avatakse Fotografiska fotokunstikeskus
20. juunil avatakse Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus, seni Punase Maja nime all tuntud hoones fotokunstikeskus Fotografiska.
Loe edasi
David Vseviovi elu hämmastavad esimesed kaks nädalat
Priit Hõbemägi märgib, et Vseviovi elulooraamatust on oodata ohtralt nalja ja lugeja lõbusat altvedamist. "See on elamus, mis nii pea ei unune."
Loe edasi
Stingi uus plaat on rahulik kulgemine hittide rajal
Sting „My Songs“7/10
Loe edasi
Vihase näoga idaeurooplase mälestused
Kirjanik Hvostovi „peas“ veedetud neli tundi on hästi kulutatud aeg, arvab Andrei Hvostovi raamatut „Kirjad Maarale“ lugenud Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Rektorid taunivad teadusrahastuse vähenemist ja kinnitavad: üliõpilaste lõpuaktused toimuvad!
Rektorite Nõukogu kinnitas Eesti Ekspressile, et tõele ei vasta levima hakanud informatsioon, nagu plaaniks rektorite nõukogu kõrgkoolide lõpuaktuste ärajätmist protestiaktsioonina valitsuse otsusele teadusraha taseme vähenemise vastu.
Loe edasi
Silmaklapid ja hirm muutuse ees
Mida aeg edasi, seda enam mulle tundub, et Eesti poliitikas ja avalikus väitluses, samuti osas peavoolumeedias on silmaklappide aeg.
Loe edasi
„Mul kaasas koopaorav...“
Jüri Aarma (30. V 1951 – 21. V 2019) in memoriam.
Loe edasi
Tõnu Õnnepalu Pariisi-röntgen
Kakskümmend viis aastat pärast Tõnu Õnnepalu noorusaega Pariisis, kus ta kirjutas enda kirjanikuna kuulsaks teinud romaani „Piiririik“, on Õnnepalu Pariisis tagasi.
Loe edasi
Viimse võitluse maale lahing otsustav toob!*
Ma arvan, et neid ei ole õnneks just palju, kes hoobilt taipavad, kust on pärit pealkirjas olev tsitaat. Aga te nuputage, nuputage!
Loe edasi
Lühijutte Tallinna hävitamisest kodanike tavaperverssusteni
Uus lühijuttude kogumik „Eesti novell 2019“ pakub lugejale nii sisekaemusi, nalja kui erootilisi eksirännakuid. Luges Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Enne kui Leviathan ärkab ehk kahekõne helilooja Jüri Reinverega
Helilooja Jüri Reinvere jälgib maailma terasel ja tähelepanelikul pilgul. Ka tema värskeim teos „Enne kui Leviathan ärkab“ paistab viitavat maailmas ees ootavatele suurtele muutustele. Heliloojaga vestles Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Steve Hackett esitab Tallinna kontserdil Genesise kuulsat plaati
Genesise kitarrist Steve Hackett esitab ansambliga Alexela kontserdimajas originaalitruult Genesise albumit „Selling England By The Pound“. Steve Hackettiga rääkis Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Munadel käimise õpetus edasijõudnutele
Roosmarii Kurvits ja Tiit Hennoste „101 Eesti ajakirjanduspala“ on kirev, ülevaatlik ja informeeriv lugemine.
Loe edasi
MaiGroupi uus plaat – nagu liblika lend looduses
MaiGroup „Metamorphosis“7/10
Loe edasi
Miniseeliku looja Mary Quanti näitus Londonis
Kuulsale Briti moeloojale Mary Quantile pühendatud näitus Londonis Victoria ja Alberti muuseumis on retk 1960.–70. aastate kirevasse moemaailma miniseelikutest ja nappidest lühikestest pükstest erksavärviliste sukkpükste ja kosmeetikani. Näitusel käis Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Kremli haigla saladused kirurgi silmade läbi
Priit Hõbemägi luges Praskovja Mošentseva raamatut „Kremli haigla saladused“ ja vangutas hämmastusest pead.
Loe edasi
Kirke Karja ja Mingo Rajandi kõnnivad punasel joonel
Heliloojad Kirke Karja ja Mingo Rajandi kirjutasid Jazzkaare 30 aasta juubeli avakontserdiks oma nägemuse järgi ümber hulga Erkki-Sven Tüüri ja Lepo Sumera muusikat ning miksisid seda oma muusika ja improvisat­sioonidega. Neid intervjueeris Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Ups! Ma tegin seda jälle!
Valimistega on mul alati mingi värk. Keda iganes ma ka valisin, võitjaks tuli ikka see, keda ma ei valinud.
Loe edasi
President Pätsi salakoodid ja relvastatud rahvatantsu­ansambel Sõleke
Kirjanik Urmas Vadi värske romaan „Ballett­meister“ esitab nägemuse salaoperatsioonist, mille eesmärk oli vabastada president Konstantin Päts Kaasani vangla vaimuhaiglast ning toimetada ta Šveitsi Eesti eksiilvalitsust juhtima. Urmas Vadi küsitles Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Kuulus Fotografiska tuleb ka Telliskivi Loome­linnakusse
Telliskivi Loomelinnakus avatakse suvel fotokeskus Fotografiska – esimene väljaspool Rootsit. Stockholmi Fotografiska asutajate Per ja Jan Bromaniga vestles Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Kuidas neonatsist sai tubli juut
Viimaste päevade olulisemate teemade hulka on tõusnud lood sellest, kuidas piletita trammijänes Tallinnas temast mööduvat rabi sõimas ja kuidas noor­e­krelane Ruuben Kaalep intervjuus ütles, et „Hitler oli Teise maailmasõja kontekstis pigem hea väejuht“. Tänases õhustikus toob esimene kohe kaasa antisemiidi, teine aga natsi tiitli. Selliste ütlemistega tasub olla ettevaatlik, sest kunagi ei või teada, millist verd ütleja enda soontes tegelikult voolab.
Loe edasi
Karin Pauluse ülipõnev retk nõukogude aja ehitistesse
Karin Pauluse raamatut „101 nõukogude aja ehitist“ luges ja nautis täiega Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Skandaalne Robert Crumb lõpetas naiste joonistamise
Koomiksimaailma enfant terrible, ameerika kunstnik Robert Crumb on alates 1960. aastatest joonistanud peaaegu pornograafilisi koomikseid, mille peategelasteks on tavaliselt seksinäljas räpane vanamees ja kardashianlikult võimsa tagumiku ning jõuliste reitega kiimalised piigad.
Loe edasi
Tagantjärele targad tulid kivi alt välja
Valimisjärgsetel päevadel on raadio- ja telekanalitesse tekkinud uus saateformaat, mille nimeks võiks olla „Tagantjärele targa pajatused“.
Loe edasi
„Vargamäe“ või „Truth and Justice“? "Tõde ja õigus" ilmub inglise keeles teise nime all, kuid see ei meeldi varasemale tõlkijale
Ajal, kui Tanel Toomi ekraniseering Tammsaare suurromaanist on üldine kõneaine, keeb Eestis vaidlus, mis vääriks nimekomisjoni sekkumist.
Loe edasi
Šostakovitši elu ehk hing paelaga kaelas
Julian Barnesi „Aja müra“ on romaan vene helilooja Dmitri Šostakovitši (1906-1975) elust ja loomingust, eelkõige aga tema suhetest Võimuga.
Loe edasi
Imet oodates
Inimkonna peale ei tasu maailma parandamise osas enam väga panustada. Tuleb oodata imet.
Loe edasi
Keldriline Heli kõlas jälle
Priit Hõbemägi käis kuulamas muusikat legendaarselt rokkansamblilt Keldriline Heli / Väntorel, mis kõlas Otsa-kooli noorte muusikute toel ja bändi enda liikmete abil kahel kontserdil Tallinnas ja Tartus.
Loe edasi
Intervjuu Beatrice´iga, kellest sai üleöö Tallinna kõige vaadatum nägu
EE30: Noor naine, kelle hinge ja keha reklaamivaid plakateid "Soul & Body" on terve linn täis kleebitud, väljub tumesinisest BMW-st, õlgadel tume naaritsakasukas ja käes mobiiltelefon. Ta siseneb maitsekasse kontorisse, mille üks sein on kaetud tema hiigelportreedega. Beatrice pakub Aafrika teed. Lugu ilmus 5. märtsil 1993.
Loe edasi
PÄEVA PILT | Fossiilkütusega kojamees
Fossiilkütusega kojamees Tallinna vanalinnas.
Loe edasi
Topime nina Tartu taga­hoovide saladustesse
Raamat „Tartu tagahoovid“ näitab teed Emajõe Ateena kõdu- ja minevikulõhnaliste agulite tagahoovidesse, pesuköökidesse ja puukuuridesse. Nostalgiaretkel käis Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Kuidas sotsiaalmeedia meie sisemise mölaka esile toob
Priit Hõbemägi luges tehnoloogiaguru Jaron Lanieri raamatut, mis soovitab kõik oma sotsiaalmeedia kontod kohe kustutada. Talle tundub see täitsa mõistliku soovitusena.
Loe edasi
Biitlite „The White Album“ uues kuues, koos seniavaldamata unplugged-versiooniga
The Beatles „The Beatles and Esher Demos“9/10
Loe edasi
Marju Kõivupuu: „Pärimuskultuuri leidub kõikjal, kas või juustutopsi kaanel“
Marju Kõivupuu on folklorist, kultuuriloolane, kirjanik ning Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituudi maastiku ja kultuuri keskuse vanemteadur. Äsja ilmus tema sulest raamat pealkirjaga „Pärandiaabits lastele ja suurtele“.
Loe edasi
VIKTORIIN | Kui hästi tunned meie esivanemate elu?
Viktoriin Marju Kõivupuu raamatu „Pärandiaabits lastele ja suurtele“ ainetel. Raamatus on poolteistsada märksõna või sõnapesa, mis katavad meie esivanemate elu alates taluelust, töödest ja tegijatest, rahvariietest ja ehetest kuni toitude, muusika, laulude, usundi ja juba uuema aja asjadeni välja.
Loe edasi
Rasputin – kas hull munk, püha kurat või vaga vene talupoeg?
Douglas Smithi „Rasputin. Usk, võim ja Romanovite langus“ näitab, et sajand pärast oma surma jääb Rasputin ikka veel paljuski mõistatuseks.
Loe edasi
Kavalalt maskeeritud karskuspropaganda?
Jürgen Rooste raamatukese „Surm Tallinnas“ üksteist novelli on kirjutatud aastatel 2001–2018, kuid nagu Eestis (halvaks) tavaks on saanud, ei ole mainitud, millal ja kus lood originaalis ilmusid.
Loe edasi
Kuidas tegelikult poliitilist süsteemi häkkida
Pärast seda, kui möödunud nädalal tähelepanu püüdmise nimel juba ka Riigikogu komisjonis esitleti raportit märtsivalimiste võimalikust mõjutamisest, on jutud valijate manipuleerimisest muutunud haigutama ajavalt tüütuks.
Loe edasi
Langebrauni portselan – Eesti Wabariigi hea elu sümbol
Anne Ruussaare „Langebraun. Oma ja võõras. Nikolai Langebrauni portselan“ toob esile Eesti Vabariigi ajalugu niimoodi, et seda on huvitav ja põnev lugeda ning kaunis vaadata.
Loe edasi
Nutikad inimesed poliitikasse ei lähe
Kogu see valimiseelne tolategemine on alandav ja nutikate inimeste jaoks naeruväärne.
Loe edasi
Sven Grünbergi esimene täisakustiline kontsert
18. jaanuaril Vanemuise kontserdisaalis ja 19. jaanuaril Estonia kontserdisaalis toimub Sven Grünbergi (pildil) autoriõhtu „Jäljed sinu sees“, kus tuleb esmaettekandele kaks tema uudisteost ning kogu kava on esitatud esimest korda tema loome- ja kontserttegevuse ajaloos vaid naturaalpillidele ja inimhäälele.
Loe edasi
Kaks foto­raamatut Eesti elust – kumb viib sügavamale?
Kahte uut Eesti fotoraamatut - Luca Berti „Ühe itaallase Eesti“ ja Heikki Leisi „Eesti meistrid“ vaatas ja analüüsis Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Jesti-Dvesti ehk Eesti200 provokatiivne kampaania Tallinnas on vesi Venemaa propagandaveskile
Tallinna kesklinnas esmaspäeva õhtul Eesti200 poolt üles pandud eestlasi ja venelasi eristavad reklaamplakatid andsid Venemaa propagandale kohe Eesti-vastase kondi hambusse.
Loe edasi
Elu pärast EV100 – Brexit, pohmelus või vaikne ma(a)ndumine?
EV100 rahvusvaheline ehk välis­programm 2017–2018 oli kõigi aegade võimsaim Eestit tutvustav ja keskselt rahastatud temaatiliste sündmuste sari 35 riigis, kus oli üle 500 ürituse. Priit Hõbemäe küsimustele vastas programmi juhtinud Jorma Sarv.
Loe edasi
Kas Peeter Esimene oli homo ehk Peterburi kollane ajalugu
Jonathan Milesi „Sankt-Peterburg. Kolm sajandit tapvat kirge“ on tempokas, kuid sisemise ühtluseta lugemine.
Loe edasi
Meediamiraaž ja meemid ehk vene trolliköögi uus kokaraamat
Propaganda, millega Venemaa ameeriklasi kolme aasta jooksul töötles, polnud alati objektiivselt võttes väär ega enamikus ka vihakõne, kuid see oli suunatud otseselt lõhede tekitamisele ja polariseerimisele ühiskonnas.
Loe edasi
Nõukogude armees võisid „vanakesed“ noortega teha ükskõik mida
Rein Paku leplikus zen’i-vaimus kirjutatud raamatut ajateenistusest Nõukogude armees 1980. aastate lõpus luges Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Koera-tüdruk Lotte sai väikese õe Roosi
Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valminud animaseiklus „Lotte ja kadunud lohed“ valiti tuleva aasta veebruaris toimuva maineka Berliini filmifestivali võistlusprogrammi Generation Kplus. Eestis esilinastub film 4. jaanuaril 2019. Janno Põldmaga rääkis uuest Lotte filmist Priit Hõbemägi.
Loe edasi
Lõbusate ja põnevate lasteraamatute jõulud: kriminalistid Kribu ja Krabu, Teedu ja Peedu ning päkapikupõnnid
Areen soovitab häid ja lõbusaid 2018. aastal ilmunud lasteraamatuid.
Loe edasi
Intiimseid pärleid ja peavoolu estraadi Jaak Joalalt
Jaak Joala „See kaunis maa“ (JJ Music)5/10
Loe edasi
Harvester on meie laste jaoks kurjuse kehastus
„Eia jõulud Tondikakul“ istutavad Eesti laste hinge veendumuse, et harvester on põrgumasin, mis tuleb peatada, sest see hävitab ilusat loodust ja tapab armsaid linde ja loomakesi.
Loe edasi
Mis saab uuest Tallinna „peatänavast“ kõledal sügisel ja lumerohkel talvel?
Käisin nädalavahetusel Helsingis. Ilm oli külm ja tuul vinge. Lund veel siiski polnud. Südalinnas oli vähe rahvast, kohvikud aga puupüsti sumisevaid inimesi täis. Mikonkatu jt teised laiad, spetsiaalselt jalakäijatele loodud tänavad kesklinnas peaaegu inimtühjad.
Loe edasi
Vanaaja pulmad ehk kuidas vanad eestlased pruuti otsisid ja pulmi pidasid
Ants Heina raamat „Vanaaja pulm“ käsitleb eestlaste pulmade, paarisuhete, sigimisega ja pulmakombestikuga seotud nähtusi alates 16. sajandist. Priit Hõbemägi luges ja nautis.
Loe edasi
Ettevaatust! Mart Juure uus naljaraamat
Mart Juure värske naljaraamat meenutab mingis mõttes autori professionaalsest naljategemisest (Postimehe „Juurika“ lehekülg“, saade „Rahva Omakaitse“ ning esinemised raamatuesitlustel ja lugejatega kohtumistel) üle jäänud materjali, huumoritöö „saepuru“.
Loe edasi
FOTOD | Rein Rannapi tuntud laulud kõlasid uue plaadi esitlusel värskelt nagu eile loodud
Rein Rannapi ja Ott Leplandi uue plaadi "Tagasirändur" esitluskontsert Kultuurikatlas oli kirglik ja läks täismajale.
Loe edasi
Koomiksiraamat Arvo Pärdist on erakordne teos erakordsest inimesest
Tuntud koomiksi­kunstnik Joonas Sildre on loonud suurepärase teose Arvo Pärdi elust, arvab Priit Hõbemägi.
Loe edasi
SAXIT ehk saadiku hiiliv lahkumine riigikogust
Laine Randjärve luhtunud katse osutuda valituks Eesti Kontserdi juhi kohale sisaldab palju õppetunde nii riigikogus oma mihklipäeva ootavate saadikute kui ka asutuste ja organisatsioonide jaoks, kes otsivad uusi juhte. (Mihklipäeval lõppesid karjaste ja teenijate lepingud.
Loe edasi
Soomlase viha ja armastus Venemaa vastu
Olavi Paavolaise postuumne reisikiri „Volga voolab nüüd Moskvasse. Kirjutisi Nõukogude Liidust“ on ilmekas oma ajastu dokument.
Loe edasi