“Ma ei ole kunagi enda ega lähedaste tervise pärast liigselt muretsenud. Olen õppinud refleksoloogiat ja võimaluse korral pooldan alati loodusravi. Minu abikaasa diagnoos, mis selgus pärast kuudepikkust põdemist ja mitmeid uuringuid haiglas, oli aga suur šokk meile mõlemale.
Majanduskriisi algul kaotas mu ehitajast mees tasuva töökoha. Raha, mida varem oli meie jaoks külluses, hakkas nappima, ning uut tööd oli raske leida. Mure toimetuleku pärast vaevas teda hullusti ja ta haigestus kopsupõletikku, mis jäigi korduma. Kui mees oli aasta jooksul kolm korda haigust põdenud ja nägi välja nagu surmavari, asuti tema tervist põhjalikumalt uurima.
Haiglas veedetud nädalad ja erinevad analüüsid ei andnud aga vastust küsimusele, miks tema organism ühtäkki nii nõrgaks oli muutunud. Vaatasin õudusega, kuidas minu armas abikaasa lihtsalt kuhtus, ning olin tõsiselt mures tema elu pärast. Meedikud laiutasid käsi. Ent kui ükski teine analüüs tõele lähemale ei viinud, tehti mehele viimaks HIV-test. Minu abikaasa, korralik pereisa, kelle puhul suguliselt levivat haigust keegi kahtlustada ei osanud, osutus HIV-positiivseks.