Lauluväljak elab Eesti rahva kogunemise kohana, mis sai juubelipeo tarvis uue kuue. Kevadel lõpetati lava renoveerimistööd, mille käigus pandi laululavale uus katuselaudis ja tugevdati kandekonstruktsioone. Akustika proovi tegid 1500 lauljat mai lõpus, kui vastselt uue kuue saanud kaar pidulikult avati.
Laulu- ja tantsupidu on oma tegijate nägu. Tänavuse laulupeo peadirigent Peeter Perens ja tantsupeo peatantsujuht Vaike Rajaste on pannud juubelipeo loomisse oma kogemuse ja tunnetuse laulupeost.
Peeter Perens teeb laulupeo esimese kontserdiga kummarduse kõikidele õpetajatele. Lauldakse õpetajate, nende õpilaste ja omakorda viimaste õpilaste laule alates eesti muusikahariduse alusepanijast Janis Cimzest kuni tänapäevaste heliloojateni välja.
Teine päev ühendab endas eesti kultuuri kaks alustala: soomeugrilikud arhailised juured, millest on laule loonud Veljo Tormis ja kirjutanud Lennart Meri ning euroopaliku kõrgkultuuri, milles täna elame.
Vaike Rajaste jutustab tantsupeoga loo meie maast. Tantsijad rändavad Kalevi staadionilt mõtteliselt kivisele rannale, suvistele heinapõldudele ja tantsivad nii soisel kui ka kuival maal.
Mida nädalalõpust oodata?
- 32 302 laulupeolist
- 11 500 tantsupeolist
- 47 000 rongkäigulist
- 25 000 lauljaga avaühendkoor
- 180 000 supiportsjonit ja 12 000 leivapätsi
XXVII laulu- ja tantsupidu „Minu arm” toimub 4.-7. juulini Kalevi staadionil ja Tallinna lauluväljakul. Tantsupidude etendused toimuvad 4. ja 5. juulil. Rongkäik alustab kesklinnast liikumist laupäeval, 6. juulil kell 13. Laulupeo esimene kontsert algab laupäeval kell 18 ja teine kontsert pühapäeval, 7. juulil kell 14.