Jaanuar

Parteikriminaalid Foto: Toom Tragel


Andmeanalüütik Priit Pärnapuu ja Eesti Päevalehe reporter Joosep Tiksi mahuka uurimistöö tulemusel jõudsid avalikkuse ette parteide nimekirjades olevad kriminaalkorras karistatud liikmed.

RusDelfi kogus heategevuskampaaniaga 7100 eurot Ida-Virumaa loomade heaks.

Anne ja Stiili ilulemmikute gala. Foto: Kalev Lilleorg


Eesti Ekspressi leheveergudel rääkis Edgar Savisaare ja Keskerakonna pikaajaline reklaamipartner Paavo Pettai, kuidas asjad tegelikult käisid: „Savisaare rahakuller räägib suu puhtaks”.

Anne & Stiil korraldas 24. jaanuaril ilulemmikute gala, kus kuulutati välja Anne & Stiili ilulemmikud ehk parimad enam kui 250-st tänavu turule jõudnud ilutootest. Lisaks valiti Anne & Stiili aasta naine, kelleks sai Moonika Siimets.

Veebruar

“Tööintervjuu” peaministrikandidaatidele viisid läbi Raimo Poom, Ingrid Veidenberg ja Erik Moora. Foto: Taavi Sepp


Raimo Poom, Erik Moora ja Ingrid Veidenberg võtsid Tööintervjuu” sarjas meie peaministrikandidaadid pihtide vahele.

LP veergudel andis Mailis Reps avameelse intervjuu Ingrid Veidenbergile: Mailis Reps: lahutus on minu jaoks väga ootamatu, aga elu läheb edasi.”

Eesti Ekspressi ajakirjanik Mikk Salu paljastas poliitiku saladuse: “Suur vale: Rainer Vakra ülikooli lõputöö on plagiaat.”

Eesti Ekspressi illustratsioon loole.


2018. aasta Bonnieri preemia võitjad Kirsti Vainküla Eesti Ekspressist ja Merilin Pärli Eesti Rahvusringhäälingust. Foto: Tiit Blaat

Maineka Bonnieri ajakirjanduspreemiaga pärjati Eesti Ekspressi ajakirjanik Kirsti Vainküla, kes koos ERR-i ajakirjaniku Merilin Pärliga aitas ühel väiksel poisil leida sobiliku pere ja kodu.

Tõime sellel aastal turule uuenduse, mis võimaldab oma Kogupaketi digitellimust jagada kuni 4 inimesega.

Delfi korraldas täismajale Tartus korvpalli Tähtede Mängu, kuhu tuli kohale Eesti, Soome ja Läti korvpallieliit.

Märts

Anti Saarepuu ja Karel Tammjärve pressikonverents Seefeldis 01.03.2019. Foto: Andres Putting


Eesti Päevalehe ja Delfi ühistoimetuse spordiajakirjanik Gunnar Leheste ja fotograaf Andres Putting olid Seefeldis suusatamise MM-il kohapeal, kui dopinguga patustanud sportlaste hulgas olid ka Eesti suusatajad: “Dopingupäevik Seefeldist: fotograaf Andres Puttingu kronoloogiline põnevuslugu jahist Tirooli mägede vahel”

Võidukas Mart Helme EKRE valmispeol. Foto: Andres Putting

Ekspress Meedia tegi Eesti Ajalehtede Liidu konkursil puhta töö: parim noor ajakirjanik, video ja elutöö preemia.

Märtsikuus toimusid Riigikogu valimised ning Eesti Päevalehe ja Delfi ühistoimetuses oli palju tegemist, et meie lugejateni jõuaks kiirelt uudised ja analüüsid: “Valimiste SUUR LUGU | Triumfeeriv Kaja Kallas, kavaldav kaotaja Jüri Ratas, bravuurikas tõusja Mart Helme”

Delfi avaldas märtsis väga uuendusliku vormivõttega loo ja kergitas filmimaailma saladuseloori: “Nii tehakse filme tegelikult: vaata, kuidas sündis “Tõe ja õiguse” efektimaagia”.

Filmimaagia muudab “sinised taluhooned” ajastutruudeks. Foto: Madis Tüür

Eesti Ekspress kirjutas järjekordsesse dopinguskandaali tõmmatud suusatreenerist: “Mati Alaveri suur vale nimega Eesti suusatamine: see kõik algas juba 80-ndatel”

Aprill

Marti Kuusik annab ametivande. Foto: Ilmar Saabas


Eesti Ekspressi, Eesti Päevalehe ja Delfi ajakirjanike paljastav artikkel tõi meile Eesti taasiseseisvumise järgse perioodi lühimat aega (30 tundi) ametis olnud ministri: “Marti Kuusiku suur saladus: peretuttavad räägivad, et uus minister on väga vägivaldne ja on kahel korral purustanud oma naise käeluu”.

Eesti Päevalehe reporteril Joosep Tiksil õnnestus meediat vältiv Marti Kuusik videointervjuuks tabada.

Nassib Taleb, Eesti Ekspressi konverentsil. Foto: Rauno Volmar


Eesti president kohtus 18. aprillil Venemaal president Vladimir Putiniga ja enne seda ilmutas Delfi analüüsiva artikli: „Kersti Kaljulaid: “Ausalt öeldes olen ma parema meelega laua taga kui menüüs”.

Martin Helme näitab ametivande andmisel “hea tuju märki”. Foto: Ilmar Saabas

Aprilli alguses andsid värskelt valitud Riigikogu liikmed ametivande. Osa EKRE liikmetest näitasid pärast vande andmist saalile “hea tuju märki”. Eesti Ekspressi ajakirjanik Mikk Salu vaatas märgi taha: “Riigikogusse valitud Ruuben Kaalepi natslik ja antisemiitlik jäljerada on lai nagu Lasnamäe kanal”.

18. aprillil toimunud Eesti Ekspressi konverentsi “Julgus teha teisiti” külastas 600 inimest, laval oli kokku 10 esinejat ja teiste seas sellised suurnimed nagu Nassim Nicholas Taleb, Bob Hoffman, Nir Eyal, Kalev Mark Kostabi jt.

Mai


Avalikustati Eesti inimeste silme all arenenud ja lõppenud armulugu:
“ANNE & STIILI KAANELUGU | Elina Nechayeva avameelselt elust, muusikast ja purunenud suhtest: minu partner peab arvestama, et muusika on number üks”.

Delfi kajastas ka mais toimunud europarlamendi valimisi: “Ratase valitsuse kaotus | Jüri Ratase valitsuse kolm erakonda said Euroopa Parlamendi valimistel Eestis Reformierakonnalt ja Marina Kaljurannalt selgelt ja sirgelt lüüa”.

Taas Kroonika peatoimetaja ametisse asunud Ingrid Veidenbergi eestvedamisel kirjutatakse taaskord meie ajastu kroonikasse, et aasta 2019 kõige seksikamad on Karl-Erik Taukar ja Liis Lemsalu. Kroonika korraldatud suurejoonelist Eesti Meelelahutusauhindade üritust väisas üle 600 tuntud inimese ja sellest tehti TV3-s ülekanne. 484 757 häälega püstitati Eesti Meelelahutusauhindade häälterekord.

Koduvägivald on Eesti kodudes suur probleem. Foto: Ats Nukki


Eesti Ekspressis ilmus Eero Epneri lugu, mille ettevalmistamisel kohtus ta kahe kuu jooksul paarikümne psühholoogi, juristi, prokuröri, õpetaja, terapeudi, lastepsühholoogi ja ametnikuga ning kuulis neilt kõigilt erakordseid lugusid kohutavast vägivallast Eesti kodudes: “Sest nad saavad”.

Kõik Ekspress Meedia naisteajakirjad näitasid välksotsiaalkampaaniaga toetust president Kaljulaidile ja vastumeelsust poliitikale, mis tolereerib kaudselt vägivalda.

Swingers esinemas Eesti Naise 95 aasta juubelil. Foto: Rene Lutterus


Lansseerisime uue Eesti Päevalehe veebitoote. Lisaks nüüdisaegsemale disainile on uues veebis kesksemal kohal arvamuse rubriik ning lisandunud artiklite kuulamise funktsionaalsus.

Pere ja Kodu tähistas koos lugejatega 4. mail oma 25. sünnipäeva NUKU teatris etendustega „Krõll” ja „Tsuhh, tsuhh, tsuhh”.

Eesti Naise 95 aasta juubeli puhul korraldati 17. mail Alexela Kontserdimajas galakontsert, kus vaid ühel õhtul astus lavale ansambel Swingers koos solistide Birgit Sarrapi, Tanja Mihhailova, Mikk Saare, Pearu Pauluse ja Ott Leplandiga.

Delfi järvejooksud Foto: Madis Veltman


Ilmus läbi aegade mahukaim Eesti Ekspress92 lk!

Legendaarne järvejooksude sari sai nimeks „Delfi järvejooksud“.

29. mail seikles Maaleht koos ajaloolase Jaak Juskega Tallinna kesklinnas muistse Härjapea jõe kallastel.

Maakodu tähistas 30 aasta juubelit heategevusprojektiga, mille käigus haljastati Pärnus Oja tänaval asuva psüühiliste erivajadustega inimeste hooldekodu ümbrus.

Juuni

Prügi rannas. Foto: Arno Mikkor


Eesti Päevalehe ajakirjanik Anette Parksepp kirjutas suure loo kehva tervisega Läänemerest– kui vanasti sai selles süüdistada üksikuid tehaseid või õlireostuseid, siis üha rohkem oleme selles süüdi mina ja sina: „Läänemeri lämbub ja see on sinu süü”.

Eesti Päevalehe etendust Gustav Ernesaksa elust (peaosas Gert Raudsep). Foto: Ilmar Saabas

Külli-Riin Tigassoni lugu Eesti Ekspressis näitas telemaailma köögipoolt:
“Tõsielusaate „Minu imeline muutumine“ rääkimata lood – orjastavad lepingud, sügavad armid“.

Uue kontseptsiooni ja struktuuriga nädalalõpuleht LP hakkas ilmuma reedeti koos Eesti Päevalehega.

Foto: Ekspress Meedia

Eesti Päevaleht korraldas Gustav Ernesaksa elu käsitlevat sõna- ja koorilaululavastuse „Hakkame, mehed, minema”, mille lavastas Veiko Tubin, nimiosa mängis Gert Raudsep ning kõrvalrollides Kait Kall. Toimus 10 etendust. Etenduses lõi kaasa ka Rahvusooper Estonia poiste- ja noormeestekoor Hirvo Surva dirigeerimisel.

Ott Tänak Delfi rallipäeval autogramme jagamas. Foto: Margus Pahv

8000 inimest elas tulevasele maailmameistrile kaasa Delfi Rallipäeval.

Delfi alustas teist aastat järjest kampaaniaga „Roolis ei loe“. Soovime selle üleskutsega muuta Eesti liikluskultuuri ohutumaks ja oleme võtnud oma missiooniks vähendada sellega liiklussurmade arvu Eestis.

24 aktiivset lehelast proovis Tallinna tänavatel omal nahal järele, kuidas esimest miljonit teenida.

Juuli

Christopher Nolani filmi “Tenet” võtted Lasnamäe kanalis. Foto: Andres Putting


Vaikne juulikuu on Eesti ajakirjanduses alati maasikatest rääkimise kuu (kuigi sel aastal said palju tähelepanu ka Eestis toimunud Christopher Nolani filmi “Tenet” võtted).

Maaleht paljastas Eesti maasikate räpase saladuse. Foto: Ats Nukki

Maaleht paljastas Eesti maasikate räpase saladuse: “Maaleht viis maasikad laborisse: asi on hull, Eesti talu maasikast leiti keelatud kemikaali”.

“Eksperiment paljastab: “kodumaine maasikas” voolab Pärnu, Tartu ja Tallinna turule otse Riiast”.

Tervis Plussis rääkis kultuskoolitaja Peep Vain oma ilustamata loo: “PEEP VAIN: Kui julgeda keskeakriisi teadlikult kogeda, on võimalik elu teine pool uskumatult heaks muuta”.

Juubelilaulu- ja tantsupeo kajastamisel tegi Delfi oma lugejatele ülevaate sellest traditsioonist: “150 aastat esimesest laulupeost ehk laulurahva sünd”.

Peale pidu valmis kiirelt ka kogu juubelipidu kokku võttev suur lugu: “Vaata tagasi laulupeole ja leia end „superfotolt“ kümnete tuhandete kaasmaalaste seast!”

Lauluväljak täitunud laulupeolistega. Video: Jaanus Lensment

Esmakordselt tegi Delfi ka laulu- ja tantsupeo rongkäigust suure videoülekande.

Juuli “uudispomm” plahvatas Kroonika veebilehel, kui ilmus lugu Brigitte Susanne Hundi mersu tahmafiltrist. Brigitte tegemised lähevad Kroonika lugejatele korda ja just see lugu oli üllatuslikult Kroonika üks aasta loetum artikkel.

August

Siin sai kambajõmmilt surmavad löögid 13-aastane Pärnu poiss. Foto: Andres Putting


„You will die here!” ütleb ingliskeelne kiri mahajäetud hoonel – paigas, kus sai kambajõmmilt surmavad löögid 13-aastane Pärnu poiss: “Kambajõmmide sõnul kippus 15-aastane Pärnu noormees kaklema alles pärast erikooli minemist”.

Delfi ajakirjanikud Riho Nagel ja Aleksander Pihlak avaldasid loo koos videoklipiga: ”Raju pidu Keskerakonna büroos: nõunik kutsus tänavalt noored napsu võtma”.

Tänaseks arstitudengiks saanud Eesti Ekspressi ajakirjaniku ja Vähiravifondi Kingitud Elu eestvedaja Toivo Tänavsuu kirjutas Viljar Arakase ehmatavast kogemusest. Pärast artikli ilmumist läksid paljud Eesti mehed arsti juurde oma tervist kontrollima ja artikkel täitis oma eesmärgi: “Jahmatav diagnoos viis ettevõtja Viljar Arakase aastaks võitlusse elu eest”.

Maaleht koostöös Eesti Mündiäriga lõi Balti keti 30. aastapäeva väärtustamiseks ainulaadse meenemedali.

September


Illustratsioon: Helsingin Sanomat

Septembris möödus 25 aastat parvlaev Estonia hukust ja Eesti Päevalehe tegevtoimetaja Mihkel Tamm kirjutas sellest traagilisest sündmusest suure loo: Mayday mayday Estonia please” – Eesti lipulaeva viimane tund”.

Maailmakoristuspäeva korraldusmeeskonna Eesti staap kolis 21. septembril Eesti Päevalehe ja Delfi ühistoimetusse. Kõige värskema ülevaate päeval toimuvast andis neljatunnine Delfi otse-podcast, mida juhtisid Eesti Päevalehe ajakirjanik Anette Parksepp ja Delfi Forte ajakirjanik Jan-Matthias Mandri.

Eesti Naine avaldas usutluse Märt Avandiga, kus näitleja rääkis avameelselt armastusest: “Kalli kaitsev käsi”.

Delfi korraldas Kaunase Žalgirise ja BC Kalev/Cramo kohtumise Saku Suurhallis Foto: Jaanus Lensment

Eesti Ekspressi ajakirjanik Sulev Vedler üritas selgust saada terve aasta väldanud M. V. Wooli listeeriaskandaalile:“Kaks eestlast surnud. Nakkav ja muteeruv bakter hävitab tuntud kalatööstust”.

Maaleht avalikustas ohtliku suitsuliha teema.

8. septembril korraldas Delfi Euroliiga tippklubi Kaunase Žalgirise ja valitseva Eesti meistri BC Kalev/Cramo kohtumise Saku Suurhallis. Mängu käis vaatamas 4635 külastajat.

Valmis ajakirjade sisu koondav uus veebiportaal Delfi Lood.

Oktoober

Kataloonia ralli võitmisega kindlustas Ott Tänak ja Martin Järveoja maailmameistritiitli. Foto: Jaanus Lensment


Ott Tänak ja Martin Järveoja said maailmameistriteks. Delfi lugejanumbrid püstitasid rekordeid.

Oktoobri lõpus räsis Eestimaad vägev torm. Langesid puud ja paljud pered jäid elektrita. Uudistesse jõudis suuremeelsus: “Neli vaprat meest aitasid tormivangis rongil teed jätkata”.

Foto: Ekspress Meedia


Ajakiri Maakodu valis taas Eesti kauneimad maakodud.

Baltikumi armastatuimate kaubamärkide edetabelis pälvis Eesti meeldivaimate meediabrändide kategoorias ETV järel 2. koha Delfi.

Eesti Päevaleht kuulutas välja arvamuslugude konkursi „Mis saab homme?”

Väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingo astus pärast Riigikogule valetamisega vahelejäämist tagasi.

22. oktoobril valis Maaleht koostöös Põllumajandus-Kaubanduskojaga juba 19. korda aasta põllumeest, kelleks sai Indrek Klammer.

30. oktoobril korraldas Maaleht koostöös Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liiduga Noblessneri valukojas Maalehe konverentsi „Mets“, kus räägiti metsast ja puidutööstusest kliima võtmes.

November


Novembri lõpus valisid Ekspress Meedia väljaannete ajakirjanikud 2019. aasta kõige mõjukamaks inimeseks ärimees Margus Linnamäe.

Maalehe ajakirjanik Bianca Mikovitš kirjutas karmist tõest: “Mingit möödasõitu ei olnud, veok oli risti teel. Signe Lahteinil polnud võimalustki”.

Oma Maitse ja Elamusstuudio tõid Black Food Festivali Eestisse. 23.11.2019 Tallinnas Põhjala tehases toimunud festival avas uksed loovusele ja eksperimentaalsusele toidu vallas. Oma Maitse õpetas mustadel öödel musta toitu tegema: “Siis, kui ööd on meil mustad”.

Tippjuht Aivar Rehe. Foto: Heiki Rebane, Illustratsioon: Mart Nigola

23. novembril sai Delfi 20-aastaseks ja sünnipäeva puhul reastati 20 inimest, keda on Delfi pealkirjades kõige rohkem mainitud: „Delfi 20: Eestis kõige-kõige-kõige rohkem kõneainet andnud inimeste edetabel”.

26. novembril tähistas Delfi Alexela Kontserdimajas oma 20. sünnipäeva Eero Epneri traagilise gospeliga Eesti elust – „Anonüümne igatsus“. Sergo Vares ja Anu Lamp kandsid ette kommentaarid Delfi viimase 20 aasta lugude juurest koos spetsiaalselt ja ainult selleks õhtuks loodud muusikaga, mille autoriks Erki Pärnoja ja Marti Tärn.

Lastelavastuse „Mõmmi ja sõbrad“. Foto: Martin Dremljuga


Eero Epner kirjutas Eesti Ekspressis erakordse loo: “Tippjuht ohtlikust põlvkonnast: Aivar Rehe tõus ja langus”.

Pere ja Kodu tõi lavalaudadele lastelavastuse „Mõmmi ja sõbrad“, mis tõi taas vaatajate ette armastatud tegelased tuntud telelavastusest „Mõmmi ja aabits“.

RusDelfi käis esmakordselt 14.–16. novembril välitöödel Narvas, kohtus inimestega, tegi intervjuusid ja lugusid.

Detsember

Ekspress Meedia väljaanded on otsustanud ka sel aastal traditsioonilistest jõulukinkidest loobuda ja annetada selle summa hoopis Vähiravifondile Kingitud Elu. Kingime üheskoos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada! Teeme seda lugejate ja koostööpartnerite abiga, kellega meie tööd ja tegemised sel aastal ristusid.